Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Dobromierska ścieżka turystyczna

Wtorek, 26 kwietnia 2016, 8:59
Autor: opr.red.
Dobromierz: Dobromierska ścieżka turystyczna
Fot. www.dobromierz.pl
Zbiornik wodny Dobromierz to malowniczy obszar położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na swoje walory przyrodniczo–krajobrazowe jest urokliwym i wartym odwiedzenia miejscem i to o każdej porze roku.

W ostatnim czasie zostały wdrożone działania w celu udostępnienia dobromierskiego zalewu nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale także turystom, którzy będą ją odwiedzać. W środę, 20 kwietnia br. wójt Jerzy Ulbin wraz z zastępcą Edwardem Krumplewskim spotkali się z przedstawicielami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu by omówi projekt utworzenia ścieżki turystycznej, która zaczynała by się na dobromierskim rynku i obejmowała swoim zasięgiem trasę wzdłuż zbiornika. Pomysł przedstawiony przez władze gminy spotkał się z przychylnością ze strony pracowników RZGW.

Obecnie Gmina Dobromierz oczekuje na rozstrzygnięcie wniosku w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, którego celem jest utworzenie ,,Szlaku Kamienia”, obejmującego obszar od Hořic (miasta kamiennego piękna), poprzez okolice Zvičiny, Dobromierz, Świdnicę, aż do Strzegomia (Granitowego Serca Polski).

W przypadku akceptacji wniosku gmina zyska wewnętrzną trasę turystycznej z wyznaczeniem punktów w gminnych miejscowościach, gdzie pojawią się tablice informacyjne przedstawiające jej walory turystyczne, w nawiązaniu do zasobów kamienia na tym obszarze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group