Czytających: 1966

Roztoka: Dobry wynik piłkarzy z Roztoki

Sobota, 31 października 2015, 14:17
Aktualizacja: Niedziela, 1 listopada 2015, 14:18
Na orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy odbyły się powiatowe kwalifikacje XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

Drużyna chłopców prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego z roztockiej szkoły Gracjana Perełkę rywalizowała w kategorii U-12 (IV-V klasa).

W kwalifikacjach wzięło udział 9 szkół. Drużyna z Roztoki została przypisana do grupy drugiej. Jej przeciwnicy reprezentowali Jaroszów i Strzelce Świdnickie. Nasi chłopcy wygrali dwa mecze: 2:0 z Jaroszowem i 4:0 ze Strzelcami Świdnickimi, zajmując pierwsze miejsce w grupie i awansując do grupy mistrzowskiej.

W tej grupie drużyna z Roztoki trafiła na Szkołę Podstawową nr 6 ze Świdnicy, ubiegłorocznych uczestników finału ogólnopolskiego, przegrywając 6:0 i Szkołę Podstawową nr 2 ze Strzegomia, którą nasi młodzi piłkarze pokonali 3:0. Ostatecznie reprezentacja Zespołu Szkół z Roztoki zajęła drugie miejsce w powiecie świdnickim w kategorii U-12 chłopców. Pierwsze miejsce i awans do etapu wojewódzkiego uzyskała Szkoła Podstawowa nr 6 ze Świdnicy.

Drużyna z Roztoki wystąpiła w składzie: Patryk Kopczyński, Michał Ignarski, Mateusz Ważny, Mateusz Umer, Marcin Morawski, Kornel Skowron, Adrian Łapiński, Alan Kołosowski i Paweł Gniewek.