Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 707
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dodatek węglowy

Środa, 17 sierpnia 2022, 15:12
Autor: red
Świdnica: Dodatek węglowy
Fot. UM Świdnica
Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy już przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Dodatek węglowy to 3000 zł jednorazowego wsparcia dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem uzyskania dodatku węglowego będzie jednak posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Jego przyznanie nie jest uzależnione od spełnienia kryterium dochodowego.

Dodatek będzie przysługiwał osobom, które nie skorzystały z wcześniejszego mechanizmu wsparcia, jakim była możliwość zakupu węgla po cenie 996,60 zł brutto za tonę.

Wnioski o wypłatę dodatku będzie można składać do 30 listopada 2022 r., na piśmie lub drogą elektroniczną. Informacje przedstawione we wniosku o wypłatę dodatku węglowego będą składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Dodatek będzie wypłacany w terminie miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Wnioski o dodatek węglowy – podobnie jak w przypadku dodatku osłonowego, można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Franciszkańska 7, pokój nr 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group