Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dokończenie termomodernizacji

Wtorek, 29 maja 2018, 7:32
Autor: red
Strzegom: Dokończenie termomodernizacji
Fot. UM Strzegom
11 maja br. została podpisana umowa na dokończenie robót termomodernizacyjnych w Gimnazjum Nr 1 (obecnie Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3), Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum Nr 2 (obecnie Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2) realizowanych w ramach I etapu zadania "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Strzegom – placówki oświatowe".

Umowa dot. termomodernizacji powyższych budynków została podpisana w ubiegłym roku, jednak w związku z problemami finansowymi wykonawca nie był w stanie dokończyć prac, zszedł z terenu budowy i ogłosił upadłość. Gmina odstąpiła od umowy z winy wykonawcy w lutym 2018 r. Przed zawarciem umowy wykonawca złożył w formie gwarancji ubezpieczeniowej zabezpieczenie nienależytego wykonania umowy i w związku z tym udało się odzyskać od ubezpieczyciela kwotę prawie 146 tys. zł.

Po rozliczeniu wykonanej części robót ogłoszono przetarg na dokończenie termomodernizacji. Do wykonania pozostały m. in.: częściowa wymiana stolarki okiennej
i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych w gruncie wraz z izolacją, zabezpieczenie ścian powłoką antygrafitti, wykonanie cokołów z płyt granitowych, wykonanie opasek wokół budynków, wymiana instalacji odgromowej, wykonanie nowych obróbek blacharskich, wymiana rynien i rur spustowych.

- Z uwagi na panującą obecnie na rynku zamówień publicznych sytuację tj. małą liczbę ofert, a nawet ich całkowity brak, obawialiśmy się, że żadna firma nie zdecyduje się złożyć oferty - informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu. - W wyznaczonym terminie wpłynęła tylko jedna oferta - "Granit" Dariusz Pylak Sp. z o.o. ze Strzegomia - która umożliwi nam kontynuację, zakończenie i rozliczenie zadania, na które gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości ok. 3,36 mln zł - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group