Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dolnośląska 374 do remontu

Wtorek, 12 lutego 2013, 14:29
Aktualizacja: 14:30
Autor: red.
Strzegom: Dolnośląska 374 do remontu
Fot. użyczone
Dużo mówi się i pisze o fatalnym stanie drogi 374 szczególnie na odcinku przebiegającym przez miasto Strzegom, zwłaszcza po zimie.

Cieszy fakt, że rozmowy i negocjacje gminy z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei przyniosły efekty i już w tym roku rozpoczął się remont kapitalny (chodniki i nawierzchnia) od ronda do świateł przy ul. Kasztelańskiej. Rozstrzygnięty został już przetarg. Wartość robót, po przetargu, to ok. 700 tys. zł (wartość kosztorysowa to ponad 1 mln zł), a termin wykonania DSDiK określiła na 15 lipca 2013r.

- W grudniu 2012 r. odbył się również przetarg na remont chodników od ulicy Niecałej do świateł (skrzyżowanie z Aleją Wojska Polskiego), a wartość prac, po przetargu, to 276.750,00 zł (kosztorys na 620 tys.) i są to środki gminy. Zakres prac to podniesienie krawężników i ułożenie kostki betonowej do wysokości, która umożliwi wylanie nowej nawierzchni asfaltowej przez DSDiK. Trwa korespondencja i prowadzone są rozmowy o dalszym remoncie drogi wojewódzkiej na terenie miasta i w kierunku Wieśnicy. Liczymy na pozytywny wynik, bo jest to droga, którą przez Strzegom przejeżdża tysiące samochodów, utrudniając nam życie – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Warto dodać, że za prawie 70 tys. zł w roku 2012 została wykonana przez gminę, i uzgodniona w Krajowej Dyrekcji Dróg i Autostrad, koncepcja włączenia obwodnicy Strzegomia w drogę krajową, a będzie to rondo na wysokości ulicy Gronowskiej i stacji Shell. Obwodnica poprowadzona zostanie w kierunku Wieśnicy. Zatwierdzenie tej koncepcji, po wielu latach, pozwoliło na podjęcie rozmów z Urzędem Marszałkowskim o wprowadzenie do budżetu Województwa Dolnośląskiego środków na projekt obwodnicy Strzegomia.

- Zapewniamy mieszkańców, że gmina w pierwszym dniu po zejściu śniegów wykonała i przekazała dokumentacje zdjęciową do firmy, która odpowiada (na zlecenie DSDiK) za naprawy bieżące dróg. Zaraz też pojawiła się firma, która załatała największe dziury. Mamy też deklarację, że ponownie zobaczymy ekipy remontowe w najbliższych dniach. W przypadku zauważenia nowych niebezpiecznych miejsc, prosimy o informację do DSDiK w Wałbrzychu – 74 845 33 57 lub do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu – 74 8560-536 – dodaje burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group