Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dotacje dla klubów

Piątek, 17 lutego 2023, 7:54
Autor: red
Gmina Żarów: Dotacje dla klubów
Fot. UM Żarów
Dziesięć klubów sportowych z terenu gminy Żarów otrzymało łącznie 255 tysięcy złotych dotacji ze środków budżetu gminy, które przeznaczone będą na bieżącą działalność klubów, w tym organizację szkoleń dla dzieci i młodzieży, wydarzeń sportowych oraz propagowanie aktywnego stylu życia.

Burmistrz Leszek Michalak we wtorek, 14 lutego przekazał prezesom i przedstawicielom stowarzyszeń oraz klubów sportowych umowy na dofinansowanie zadań publicznych. Dotacje trafiły do klubów i stowarzyszeń, które wzięły udział w otwartym konkursie ofert na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

- Sport to ciężka praca. Dzięki codziennej pracy i wysiłkowi wkładanymi przez wszystkie kluby, nasza młodzież może się rozwijać i pracować nad swoimi zainteresowaniami. Dotacje w zakresie rozwoju sportu są bardzo ważnym elementem funkcjonowania klubów na terenie gminy. Nasze wsparcie to nie tylko przekazanie środków finansowych, to także włączanie się w pomoc organizacyjną, konsultacyjną, czy merytoryczne wsparcie klubów. Wspieranie sportu to też radość i satysfakcja, że mieszkańcy mogą na co dzień robić na terenie gminy to, co kochają najbardziej. Gratuluję wszystkim przedstawicielom klubów sportowych, którzy podpisali dziś umowy i mam nadzieję, że przyznane środki finansowe będą wsparciem dla Państwa codziennych działań – mówił burmistrz Leszek Michalak podczas spotkania z prezesami klubów sportowych.

W trakcie spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Żarowie przedstawiciele klubów sportowych podziękowali włodarzom gminy za owocną współpracę w minionym roku i zgodnie stwierdzili, że przyznane dotacje to bardzo pomocne wsparcie finansowe.

Wykaz klubów sportowych, które otrzymały dotację z budżetu gminy Żarów:


Klub Sportowy „Zjednoczeni” Żarów (piłka nożna w gminie Żarów – dzieci, młodzież i dorośli) - 142.000 złotych

LKS „Błyskawica” Kalno (piłka nożna w środowisku wiejskim) - 15.000 złotych

LKS „Zryw” Łażany (piłka nożna w środowisku wiejskim) - 15.000 złotych

LKS „Wierzbianka” Wierzbna (piłka nożna w środowisku wiejskim) - 17.200 złotych

TKKF „Chemik” Żarów (piłka siatkowa) - 20.000 złotych

LKS „Goniec” Żarów (szachy) - 20.000 złotych

ULKS „Piast” 2008 w Żarowie (organizacja zajęć i imprez rekreacyjno-sportowych dla uczniów z terenu miasta i gminy Żarów) - 5.000 złotych

UKS „Harcek” w Żarowie (modelarstwo) - 8.000 złotych

KS Silesia Żarów (szkolenia i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej i akrobatyki) - 9.800 złotych

Klub Jeździecki Biały Las Wierzbna (zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z zakresu konnej szkółki jeździeckiej) - 3.000 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group