Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dotacje tylko dla tych po pięćdziesiątce

Sobota, 11 czerwca 2011, 19:32
Aktualizacja: Niedziela, 12 czerwca 2011, 10:32
Autor: GrA
Świdnica: Dotacje tylko dla tych po pięćdziesiątce
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy przyjmuje jeszcze wnioski o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Z uwagi na ograniczone środki, pieniądze trafią do określonej grupy bezrobotnych. W tej chwili mogą się o nie jeszcze starać jedynie osoby po pięćdziesiątym roku życia.

Kwoty, jakimi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w tym roku nie oszałamiają. Te z Funduszu Pracy już dawno się skończyły. Do dyspozycji urząd ma jeszcze pozyskane pieniądze z projektu systemowego współfinansowanego ze środków unijnych. Część z tych pieniędzy została już rozdysponowana na dotacje, staże, szkolenia i prace interwencyjne.

O środki w ramach najpopularniejszej chyba formy aktywizacji bezrobotnych – rozpoczęcia działalności gospodarczej mogą się starać osoby w przedziale wiekowym między 50 a 64 rokiem życia. –Jeśli chodzi o środki na dotację, to pieniądze już się kończą, dlatego też te środki, którymi dysponujemy trafią do określonej grupy osób – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusz Kotlarski. Na rozpoczęcie działalności gospodarczej bezrobotni w chwili obecnej mogą otrzymać maksymalnie 15 tysięcy złotych. Wnioski przyjmowane będą jeszcze tylko do 30 czerwca.

Cały czas trwa jednak nabór wniosków na doposażenie stanowisk pracy. Ta forma pomocy skierowana jest do pracodawców. Mogą oni się starać o maksymalnie 10 tysięcy złotych na utworzenie w swoim zakładzie nowych miejsc pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group