Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dożynki na nowym targowisku

Środa, 27 sierpnia 2014, 11:25
Aktualizacja: 11:27
Autor: red.
Żarów: Dożynki na nowym targowisku
Fot. UM Żarów
Tegoroczne Święto Plonów będzie miało szczególny charakter. Rolnicy z gminy Żarów spotkają się w niedzielę, 14 września na zmodernizowanym targowisku, aby tam podziękować za udane zbiory i świętować zakończenie żniw. To Żarowianie w tym roku będą gospodarzem gminnych dożynek i to oni, wspólnie z mieszkańcami Gołaszyc i Pyszczyn przygotują dla wszystkich uczestników szereg rozmaitych atrakcji.

- Tradycyjnie, gminne uroczystości dożynkowe zainauguruje Msza Święta dziękczynna w intencji żarowskich rolników. Podczas liturgii celebrowanej w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie poświęcone zostaną wieńce i chleby wypieczone z tegorocznego ziarna. A w przygotowanym programie artystycznym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie przeglądu zespołu wiejskich oraz tradycyjnych konkursów na najpiękniejsze stoisko wiejskie i najciekawszą potrawę regionalną, przygotowanych przez Lokalną Grupę Działania "Szlakiem Granitu". Po raz pierwszy w tym roku, mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanym pokazie bezpiecznej jazdy samochodem - wylicza Gabriela Nastałek-Żygadło z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Oprócz tradycyjnych konkursów, na wszystkich mieszkańców czekać będzie dużo dobrej zabawy, wspólne muzykowanie z zaproszonym zespołem oraz dużo swojskiego jadła i napitku na stoiskach sołeckich.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group