Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

kraj: Dwie złodziejki wpadły podczas policyjnej zasadzki

Czwartek, 18 listopada 2010, 15:15
Aktualizacja: 19:10
Autor: KO
kraj: Dwie złodziejki wpadły podczas policyjnej zasadzki
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które pod pretekstem sprzedaży pościeli usiłowały ukraść pieniądze i inne kosztowności. Okazuje się, że kobiety działy też na terenie naszego powiatu. Policja szuka pokrzywdzonych.

- Przed chwilą zadzwoniła do mnie kobieta z powiatu świdnickiego, która twierdzi, że te kobiety okradły jej matkę – powiedział nam właśnie nadkomisarz Jerzy Rzymek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Oszustki dokonały przynajmniej dwunastu przestępstw. Działały między innymi metodami na pracownika administracji, ZUS-u, opieki społecznej, ale też handlowały towarami po wyjątkowo atrakcyjnie niskich cenach. Według prowadzących sprawę wałbrzyskich funkcjonariuszy kobiety mają na swoim koncie kilkadziesiąt takich kradzieży - na terenie całej południowej Polski. Być może ktoś im pomagał. Wałbrzyscy policjanci twierdzą, że przewidywane są kolejne zatrzymania.

Kobiety wpadły podczas przygotowanej zasadzki w jednym z mieszkań w Jedlinie Zdroju, gdy za ofiarę wybrały sobie panią w wieku siedemdziesięciu lat.

Zatrzymane mają 25 i 38 lat. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group