Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Dzieciństwo bez próchnicy

Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 11:58
Aktualizacja: 14:00
Autor: red
Strzelce: Dzieciństwo bez próchnicy
Fot. UG Marcinowice
Dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach biorą udział w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”.

Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej – Dzieciństwo bez próchnicy. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Celem głównym projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

W związku z przystąpieniem do projektu w roku szkolnym 2015/2016, w szkole podjęte zostały bezpośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne realizowane z dziećmi i ich rodzicami. Dzieci otrzymały szczoteczki i pasty do zębów, dzięki czemu myją zęby po każdym posiłku. Prowadzone są również pośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne mające na celu wsparcie rodziców oraz dzieci: prowadzenie zajęć z dziećmi przy pomocy otrzymanych pakietów edukacyjnych. maskotek, wykorzystanie materiałów edukacyjnych i promocyjnych, rozpowszechnienie ulotek.

Koordynatorem Projektu jest Anna Franków – wychowawca oddziału przedszkolnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group