Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Dzień bez papierosa

Piątek, 31 maja 2013, 19:24
Aktualizacja: 19:26
Autor: Robert Bajek
Kraj: Dzień bez papierosa
Fot. red.
„Światowy dzień bez papierosa” został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 roku. Pierwotnie był to 7 kwietnia, ale na konferencji w roku 1988 datę zmieniono na 31 maja. Z tej okazji na całym świecie odbywają się festyny, spotkania, prezentacje i wiece antynikotynowe.

Każdego roku obchody „Światowego dnia bez papierosa” organizowane są pod innym hasłem. Do tej pory były to między innymi: „Młodość bez papierosa”, „Tytoniowe ostrzeżenia zdrowotne”, „Ramowa Konwencja Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu”, „Działania marketingowe przemysłu tytoniowego”, „Płeć a tytoń” czy „Żyjmy w świecie wolnym od dymu tytoniowego”. Hasłem na rok 2013 jest: "Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe”. Głównym celem jest wprowadzenie całkowitego zakazu promowania i reklamowania wyrobów tytoniowych, co według badań może znacząco obniżyć ilość osób palących i zaczynających palić.

W papierosach występuje wiele szkodliwych lub wręcz trujących substancji chemicznych. Najnowsze badania określają palenie papierosów jako śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i przyczynę dużej ilości zgonów – około 4 milionów osób rocznie umiera w skutek chorób spowodowanych paleniem tytoniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group