Czwartek, 25 czerwca

Dzień Dawcy Szpiku

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Co godzinę ktoś w Polsce dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Białaczka to choroba, która dotyka zwłaszcza młodych ludzi. Dla wielu chorych jedynym ratunkiem na wyleczenie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Każda kolejna, zarejestrowana osoba zwiększa szansę na uratowanie czyjegoś życia.

Zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku w Świebodzicach. To już w tę sobotę, 16 lipca, w godz. 10:00-15:00, na świebodzickim Rynku.

Organizatorem akcji jest Centrum Rozwoju Funaberia w Świebodzicach oraz Fundacja DKMS. Aby móc się zarejestrować, należy zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL.

W przypadku niepogody akcja zostanie przeniesiona do siedziby Centrum, ul. Wałbrzyska 31a/1.

W bazie dawców DKMS jest już zarejestrowanych 921 074 osób. 3 127 podzieliło się cząstką siebie z chorymi.

Można także wesprzeć organizację, przekazując darowiznę: PEKAO SA 92 1240 6292 1111 0010 5530 0549.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka