Wtorek, 23 czerwca

Dzień Patrona

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach.

23 maja (piątek) w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi obyła się wyjątkowa uroczystość - 27 rocznica nadania szkole imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania.

Z wielką starannością uroczystość przygotowali uczniowie i nauczyciele Jak na tak ważny dzień przystało, podczas uroczystości wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn Polski. Uroczystość uświetniły piękne występy dzieci: recytatorskie oraz wokalne, przybliżające w ten sposób nauczycieli uczących w latach 1939-1945.

Dyrektor Agnieszka Bielawska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych gości. W obchodach Dnia Patrona uczestniczyli: Tobiasz Wysoczański - Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice, Wicedyrektor Sp nr 2 Weronika Duszkiewicz-Wiśniewska, była Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek. Radna Rady Miejskiej Zofia Marek, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Beata Rejek, przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także przedstawiciele Rady Rodziców.

Delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową, usytuowaną na ścianie budynku szkoły. Dyrektor SP nr 2 Agnieszka Bielawska w swym przemówieniu odniosła się do roli patrona w życiu szkoły, mającego bardzo duże znaczenie, porównując go do rodzica, osoby bardzo bliskiej, która troszczy się, czuwa i opiekuje się. Słowa uznania przekazał także Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański oraz Przewodnicząca ZNP.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka