Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Edukacja w eksperymencie

Piątek, 27 stycznia 2023, 17:39
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Edukacja w eksperymencie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Dodatkowe zajęcia dydaktyczne, doradztwo psychologiczno–pedagogiczne, wycieczki i rozwijanie zainteresowań uczniów – wszystko w ramach projektu „Edukacja w eksperymencie”, który realizują szkoły z terenu gminy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej wzięli m.in. udział w warsztatach zielarskich, mydlarskich, czy wycieczce do zoo.

Projekt realizowany jest we wszystkich szkołach podstawowych w gminie Jaworzyna Śląska. Głównym założeniem projektu jest podniesienie kluczowych kompetencji, postaw i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy. W ramach projektu organizowane są dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej - od 5 września 2022 r.

- Uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań plastycznych, muzycznych, tanecznych, szachowych. Wszystkie klasy wezmą udział w wyjazdowych warsztatach edukacyjnych, w trakcie których zgłębią wiedzę m.in. z zakresu ziołolecznictwa, kosmetologii, rękodzieła artystycznego, zoologii, ekologii i gospodarki wodnej. Organizatorzy zaplanowali również wsparcie w zakresie pomocy pedagogiczno-psychologicznej dla uczniów i ich rodziców. W działaniach projektowych udział weźmie 460 uczniów i 30 rodziców – informuje Marcin Kruk, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

W pierwszym półroczu udało się m.in. zorganizować wycieczki do zoo we Wrocławiu i Hydropolis, warsztaty zielarskie, kosmetyczne, mydlarskie i kulinarne w Rzeszówku oraz warsztaty naturalnego barwienia tkanin w Chrośnicy, warsztaty gliniarskie w Dobkowie.

Projekt dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na jego realizację we wszystkich trzech placówkach gmina Jaworzyna Śląska pozyskała ponad 400 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group