Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1120
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Edukacyjna wideokonferencja

Piątek, 6 listopada 2020, 7:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: red
Świebodzice: Edukacyjna wideokonferencja
Fot. UM Świebodzice
4 listopada (środa) odbyło się spotkanie on–line burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgi, zastępcy burmistrza miasta Tobiasza Wysoczańskiego oraz dyrektorów placówek oświatowych w związku z monitorowaniem sytuacji w szkołach i przedszkolach w czasie pandemii COVID–19.

W wideokonferencji udział wzięła także przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek oraz kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica.

Wideokonferencję prowadził zastępca burmistrza miasta Świebodzice. Dyrektorzy relacjonowali pracę placówek oświatowych w naszym mieście. Czas pandemii, to czas bez wątpienia wyjątkowo trudny. Burmistrz miasta, zastępca burmistrza miasta, dyrektorzy, nauczyciele, dokładają wszelkich starań, aby nauka i opieka przebiegała na jak najlepszym poziomie.

Placówki oświatowe podczas pandemii pracują w pełnym reżimie sanitarnym, sytuacja jest stabilna, choć bardzo nieprzewidywalna. Podczas wczorajszej konferencji prezes Rady Ministrów ogłosił kolejne obostrzenia, które dotyczą nauczania w klasach I-III. Uczniowie tych klas od poniedziałku (9 listopada) będą uczestniczyć w zajęciach zdalnie. Decyzja ta zaskoczyła wielu rodziców i opiekunów.

Podczas wideokonferencji głos w sprawie bieżącej sytuacji związanej ze strajkami kobiet zabrała Urszula Kruczek przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wyraziła w imieniu własnym oraz ZNP stanowczy sprzeciw wobec wyciągania konsekwencji w stosunku do osób: nauczycieli, uczniów, którzy brali udział w protestach. Przewodnicząca podkreślała, że każdy ma prawo do podejmowania decyzji i nikt nie powinien ograniczać wolności tych osób. Urszula Kruczek okazała wsparcie dyrektorom, nauczycielom i uczniom, którzy brali udział w strajkach. Władze miasta popierają stanowisko Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group