Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Edukacyjne spotkania

Piątek, 27 września 2019, 15:58
Aktualizacja: Sobota, 28 września 2019, 10:07
Autor: red
Gmina Świdnica: Edukacyjne spotkania
Fot. KPP Świdnica
Chociaż rozpoczęcie roku szkolnego już dawno za nami i dzieci poznały już swoją drogę do szkoły, czy przedszkola, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie odwiedzili najmłodszych z Przedszkola w Bystrzycy Górnej i z Witoszowa Dolnego, by właśnie z mini porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

Od początku września funkcjonariusze pomagają maluchom zapoznać się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa na drodze w teorii i praktyce, a wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. I by przybliżyć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego ich bezpieczną droga do przedszkola funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świdnicy asp. Adam Kłyszejko oraz sierż. szt. Marta Balewicz wraz z maskotką świdnickiej komendy „Komisarzem Lwem” odwiedzili najmłodszych z Przedszkola w Bystrzycy Górnej i z Witoszowa Dolnego.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie i zaprezentowali dzieciom sprzęt służący im w pracy. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się również jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.
Najmłodsi dowiedzieli się również jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i bezpieczne podróżowanie samochodem: w foteliku i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oczywiście.

Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby im obce.
W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Spotkania z dziećmi mają na celu zwiększenie ich świadomości w zakresie zagrożeń, na jakie mogą się natknąć w czasie swojej drogi do i ze szkoły, czy przedszkola, przy jednoczesnym wskazaniu właściwych zachowań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group