Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: E–lekcje o wiele ciekawsze

Sobota, 23 lutego 2013, 2:30
Aktualizacja: 2:31
Autor: red.
Świebodzice: E–lekcje o wiele ciekawsze
Fot. użyczone
Nowoczesna pracownia komputerowa została uroczyście otwarta w Szkole Podstawowej nr 4 w Świebodzicach w piątek, 22 lutego. Laptopy dla 34 uczniów i 17 nauczycieli, wizaulizer, tablice interaktywne oraz inny sprzęt multimedialny kupiono w ramach rządowego programu „Cyfrowa szkoła”.

Świebodzicka „Czwórka” jest jedną z dwudziestu szkół na Dolnym Śląsku, które zostały zakwalifikowane do programu i otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program częściowo dofinansował także samorząd.

Uroczystość związana z otwarciem była bardzo wesoła, uczniowie przygotowali humorystyczny program, obdarowali też zaproszonych gości kwiatami i własnoręcznie wykonanymi niespodziankami. Dzieci nie kryły zadowolenia i radości z tego, że mają do dyspozycji tak nowoczesną pracownię, w której każdy uczeń zamiast z zeszytu i podręcznika – korzysta z laptopa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radny Dariusz Skalny, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM Zofia Choińska, dyrektorki szkół w mieście a także dyrektor zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie Małgorzata Urbanek i szefowa ZNP w Świebodzicach Urszula Kruczek.

Dyrektor SP 4 Ewa Limberger podkreślała, że tak nowoczesna pracownia to efekt nie tylko dobrze przygotowanego wniosku, ale i wydarzeń sprzed kilku lat.
- Wtedy do wszystkich szkół w mieście trafiły tablice interaktywne, zakupione dla nas przez pana burmistrza. Z początku trochę się tego sprzętu wszyscy baliśmy, ale gdy okazało się, jak wielkie daje możliwości, jak uatrakcyjnia zajęcia i pomaga w ciekawym prowadzeniu lekcji – zapragnęliśmy mieć go więcej – mówiła pani dyrektor, - Dziś mamy takich tablic kilka.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz żartował, że sprzęt bardzo mu się podoba, ale nie mniej ceni sobie starą, poczciwą książkę.
- Wszyscy wiemy, że bez nowoczesnych technologii i tego typu pomocy dydaktycznych nie ma dziś efektywnego nauczania. Należy się tylko cieszyć, że dzieci mogą korzystać z tak dobrego sprzętu, a zajęcia z jego wykorzystaniem z pewnością są o wiele ciekawsze od tych tradycyjnych – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
-
Utworzenie pracowni w ramach „Cyfrowej szkoły” kosztowało 155 tys. zł. Dofinansowanie z MEN wyniosło 112 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group