Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ewa Grochowska Ambasadorem

Wtorek, 7 czerwca 2016, 15:27
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2016, 15:28
Autor: red
Świebodzice: Ewa Grochowska Ambasadorem
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu po raz pierwszy w Polsce miała miejsce Wielka Gala Finałowa Pedagogiki Teatru „Sezon na Edu!” , podsumowująca bogate działania edukacyjne, realizowane w ostatni m sezonie.

Podczas gali uhonorowano wszystkich tych, którzy współtworzyli wszelkie działania edukacyjne, prowadzone i współprowadzone przez teatr. Wręczono statuetki i „listy uwierzytelniające” piętnastu Ambasadorom Teatru – najbardziej zaangażowanym nauczycielom, kochającym teatr i potrafiącym „zarazić” swoją pasją młodzież.

Nauczyciel świebodzickiego liceum, Ewa Baszak-Grochowska, jako jedyna osoba z powiatu świdnickiego, została uhonorowana tym prestiżowym tytułem. Wyróżnienie dobitnie świadczy o tym, jak ważna jest edukacja kulturalna w naszym liceum oraz jak znaczącą rolę spełnia nasz nauczyciel w krzewieniu „ducha teatru”. Warto podkreślić, że pozostałe nagrodzone osoby pracują w Wałbrzychu i zostały wyróżnione za udział w konkretnym przedsięwzięciu, a nie za imponujący całokształt współpracy z teatrem na przestrzeni wielu lat.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. prezydent Wałbrzycha, dr R.Szełemej oraz przedstawiciele Instytut Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Uświetniły ją fragmenty spektaklu „Tutaj jest wszystko", premiera filmu „Mapa EDU”, przedstawiającego niepowtarzalną na skalę kraju działalność pedagogiczną wałbrzyskiego teatru, projekcje multimedialne, oraz występ duetu smyczkowego- Bożeny Papały i Tomasza Kulisiewicza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group