Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Górna: Faryka tlenu w Lutomi

Piątek, 4 kwietnia 2014, 7:55
Autor: red.
Lutomia Górna: Faryka tlenu w Lutomi
Fot. UG Świdnica
Lasy to żywe fabryki tlenu. W ramach realizacji gminnego priorytetu edukacji ekologicznej, uczniowie Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej uczestniczyli w akcji „Dbamy o Powietrze". Przy wsparciu i pomocy Nadleśnictwa w Świdnicy zalesili teren w Lutomi Górnej 200 sadzonkami świerka.

Patronem akcji była Fundacja Ekologiczna ARKA - organizator "Listów dla Ziemi" i wielu innych ogólnopolskich przedsięwzięć związanych z ekologią.

- Lasy to zielone płuca naszej ziemi. Znacznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, a właśnie wokół tego problemu skupia się tematyka tegorocznych "Listów dla Ziemi". Są świetnym pochłaniaczem CO2. Średnia roczna ilość gazu przechwyconego z atmosfery przez drzewa wynosi 21,5 tony na każdy hektar - dodaje Elżbieta Barcińska, dyrektor Gimnazjum UE w Lutomi Dolnej.

Cel działań gimnazjalistów był ambitny – zalesić teren w Lutomi Górnej ok. 300 sadzonkami świerka.Po krótkim instruktażu przeprowadzonym przez leśniczego Andrzeja Perneta uczniowie z entuzjazmem przystąpili do działania. Po wytężonej pracy czekał na nich poczęstunek przygotowany przez Nadleśnictwo Świdnica.

Organizatorem i inicjatorem działań na terenie gimnazjum była Anna Majcher, nauczyciel biologii we współpracy z Moniką Drozdowską z Nadleśnictwa Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group