Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ferie z questami

Sobota, 29 stycznia 2022, 9:17
Autor: red
Świdnica: Ferie z questami
Fot. UM Świdnica
Zbliżające się ferie zimowe to świetna okazja, by wyruszyć w miasto z Questami! Zapraszamy świdnickich uczniów do wzięcia udziału w edukacyjnych grach terenowych, przygotowanych przez miejskie instytucje we współpracy z Fundacją Calamita. Dobra zabawa gwarantowana, a na pierwszych questowiczów czekają miłe upominki.

Do wyboru są trzy Questy o zróżnicowanej tematyce:

„ I małe jest piękne – detale świdnickiej architektury” – dzięki temu Questowi obejrzysz z bliska wybrane zabytki okolic Rynku w Świdnicy. Trasa rozpoczyna się przed Katedrą Świdnicką pw. św. Stanisława i św. Wacława, na placu św. Jana Pawła II.
„ Świdnica miastem piwowarskich tradycji” – wyprawa przybliży Ci historię piwowarstwa w Świdnicy, którego początki sięgają XIII wieku. Quest rozpoczyna się na świdnickim Rynku przy fontannie Neptuna.
„ Podróż w czasie ze świdnicką Biblioteką” – poznasz historię świdnickiej biblioteki oraz miejsca z nią związane. Start Questu na ul. Franciszkańskiej, na skwerze przy bibliotece – obok pomnika z dzikami.
Jak przemierzać Questy:

Pobierz bezpłatną aplikację mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj interesujący Cię Quest).
Czytaj uważnie zawarte w Queście wskazówki, rozwiązuj zagadki i odpowiadaj na pytania.
Uzyskaj hasło końcowe i otrzymaj questowy skarb.

Dla 10 osób, które jako pierwsze w trakcie ferii zimowych (od 29 stycznia do 13 lutego br.) ukończą wszystkie trzy świdnickie Questy, przygotowaliśmy niespodziankę – pakiety upominków (do odbioru w Urzędzie Miejskim w Świdnicy). Aby ją otrzymać, należy wysłać na adres: j.lembryk@um.swidnica.pl uzyskany w aplikacji dyplom, podając w treści wiadomości swoje imię i nazwisko oraz nick/nazwę użytkownika z systemu www.questy.org.pl.

Szczegółowych informacji na temat akcji „Aktywne ferie z Questami” udziela Justyna Lembryk z Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy – tel.: 74 856 29 77, kom.: 605 762 069, e-mail: j.lembryk@um.swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group