Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Festiwal wrażeń

Poniedziałek, 22 lipca 2019, 11:37
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
Świdnica: Festiwal wrażeń
Fot. UM Świdnica
W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy do udziału w wycieczkach w ramach projektu „Festiwal wrażeń”. To prawdziwa gratka dla miłośników historii, szczególnie tej związanej z militariami. Mają oni okazję do poznania tajemnic twierdzy świdnickiej, średniowiecznej sztuki wojennej oraz świata ukrytego za murami obronnymi miasta.

Miejscem wydarzeń są pozostałości militarne Świdnicy, po których oprowadzają uczestników rycerze, damy, żołnierze w strojach historycznych, przybliżając historię militarnych umocnień miasta – od średniowiecza do XVIII wieku – w wakacyjne soboty w godzinach od 11.00 do 13.00. Podczas działań uczestnicy oglądają pokaz strojów i rynsztunków bojowych, ćwiczą sprawność strzelecką w nawiązaniu do tradycji średniowiecznego bractwa kurkowego, odbywają szkolenie z musztry i poznają sposób funkcjonowania różnych obiektów twierdzy. Nie zabraknie także zagadek, quizów i zadań dla całej rodziny.

Tematem najbliższej wycieczki w sobotę, 27 lipca będzie „Fort Witoszowski” – czyli żywa lekcja historii w Muzeum Broni.

- Zachęcamy świdniczan i nie tylko do udziału w naszych ciekawych i pełnych zagadek wyprawach, które organizujemy w każdy weekend lipca oraz sierpnia. Szczególnie namawiamy do udziału całe rodziny, którym gwarantujemy dobrze spędzony czas w sobotnie południa. Udział w naszej zabawie jest bezpłatny – mówi Agnieszka Gorgoń z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na wycieczki obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wcześniej zgłosić się do organizatora - tel. 74/852-02-90, e-mail: it@um.swidnica.pl

Tematami kolejnych wycieczek będą:

„Fort Witoszowski” – żywa lekcja historii w Muzeum Broni (termin: 27 lipca, 24 sierpnia).
"Barbakan, basteja, rogatka… militarna to zagadka?" – czyli jak wyglądała budowa, oblężenie i obrona twierdzy Świdnica (termin: 3 sierpnia).
„Mury, baszty, kamienice… czyli jak budowano Świdnicę” – o średniowiecznych murach obronnych i życiu w średniowiecznym mieście (termin: 10 sierpnia).
„Niestraszne nam przeszkody – pobawimy się w podchody!” – zagadki i quizy strategiczne z różnych dziedzin wiedzy i nauki – coś dla prawdziwych odkrywców (termin: 17 sierpnia).

Projekt „Festiwal wrażeń” Gmina Miasto Świdnica realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Branka o.p.s. z Nachodu, Gminą Miejską Kłodzko oraz Powiatem Kłodzkim. Celem projektu jest zwiększenie wykorzystania potencjału turystycznego na pograniczu oraz stworzenie wspólnej oferty promocyjnej.

W roku 2019 tematem przewodnim festiwalu jest historia wojskowości. Podczas wakacji w 8 różnych obiektach turystycznych, w rożne dni tygodnia, odbywają się warsztaty dostarczające unikalnych przeżyć i wrażeń, które sprawiają, że zwiedzający są nie tylko biernymi odbiorcami, ale również aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Obiekty po stronie czeskiej: Zamek w Adrspachu, rezerwat przyrody Dubno, Twierdza Dobrosov; po stronie polskiej: Pałac Żelazno, Dwór Sarny, Zamek Kapitanowo, pozostałości militarne Świdnicy oraz Twierdza Kłodzko. Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc wydarzeń można znaleźć na stronie www.festiwalwrazen.pl

Projekt „Festiwal wrażeń” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska, nr projektu CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_003/0000288.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group