Czytających: 1684

Świdnica: Festyn z okazji II Kongresu Regionów

Niedziela, 15 maja 2011, 0:51
Aktualizacja: 0:53
Festyn Rekreacyjno–Sportowy i mecz Samorządowców w piłce nożnej zorganizowane 10 maja na boiskach OSiR–u przy ulicy Śląskiej rozpoczęły oficjalnie II Ogólnopolski Kongres Regionów w naszym mieście. Festyn zorganizowano dla dzieci i młodzieży świdnickich szkół podstawowych oraz gimnazjów.

W trakcie festynu przeprowadzono zawody w następujących dyscyplinach: turniej siatkówki plażowej gimnazjalistów – dziewczęta, chłopcy, turniej piłki nożnej w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zmagania zakończono około 15.00 wręczeniem pucharów, medali oraz pamiątkowych koszulek. W piłce nożnej chłopców szkół podstawowych zwyciężyła SP 1, kolejne miejsca zajęły SP 8, SP 6, a na miejscu czwartym uplasowała się SP 315. Królem strzelców został Szymon Stec, a najlepszym bramkarzem Jakub Bajster. W zawodach piłkarskich gimnazjalistów zwyciężyło Gimnazjum nr 1. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 5 (Rzemieślnik), a na miejscu piątym uplasowali się zawodnicy Gimnazjum nr 4. Królem strzelców został Kamil Kukla, a najlepszym bramkarzem Bartosz Kot.

W rozgrywkach piłki plażowej dziewcząt wygrało Gimnazjum nr 1, zaś w piłce plażowej chłopców Gimnazjum nr 3. Zawodom towarzyszyło wiele atrakcji – zamek dmuchany i zjeżdżalnia, stoiska z wszelakimi atrakcjami dla dzieci i młodzieży, punkt rekreacyjno- sprawnościowy TKKF, na którym odbywały się gry zręcznościowe i zabawy.

Ponadto Powiatowa Straż Pożarna ze Świdnicy przeprowadziła pokazy ratownicze z zastosowaniem technik alpinistycznych. Ustawiono w tym celu blisko płyty boiska trzy wozy strażackie, w tym jeden z kilkunastometrową drabiną. Strażacy pokazali profesjonale techniki ratunkowe wspinając się i zjeżdżając z dużej wysokości po rozwieszonej pionowo linie wraz z symulacją transportu osoby poszkodowanej. Zrobiło to na publiczności ogromne wrażenie. Widowiskowe pokazy psich zaprzęgów Adama Wyrwasa oraz prezentacje sportów walki w karate oraz judo, a także późniejsze pokazy świdnickich akrobatów przyciągnęły tłumnie widzów w każdym wieku.