Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Finał "Szlachetnej Paczki"

Poniedziałek, 18 grudnia 2023, 13:00
Aktualizacja: 14:02
Autor: red
Żarów: Finał "Szlachetnej Paczki"
Fot. UM Żarów
W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra” – takie motto przyświeca idei Szlachetnej Paczki. Tegoroczny finał, czyli tak zwany „weekend cudów” odbył się w dniach 16–17 grudnia i jak każdego roku, w działania na rzecz potrzebujących, zaangażowało się wielu chętnych wolontariuszy.

Wsparciem objęte zostały również potrzebujące rodziny z terenu gminy Żarów. W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki wolontariusze odwiedzili 7 rodzin, w tym 3 poza gminą Żarów.

− Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki w Rejonie Żarów obdarowała 7 rodzin, w tym 3 poza gminy Żarów. Wśród paczek znalazła się lodówka, pralko-suszarka, opał na zimę, bony sklepowe oraz wiele innych rzeczy konsumowanych w życiu codziennym. Średnia wartość paczki wyniosła 3857 zł, a średnia liczba osób przygotowująca jedną paczkę to 21. Weekend Cudów przepełniony był wielkimi emocjami, wzruszeniami i radością z otrzymanego wsparcia. Z całego serca dziękujemy wspaniałym darczyńcom, Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie za możliwość organizacji magazynu, władzom miasta Żarów za obecność podczas finału, OPS za zaangażowanie i pomoc podczas szukania rodzin w potrzebie, Agnieszce Zając ,,Żaruś"" za przygotowany dla wolontariuszy ciepły posiłek, Zakładowi Metalowemu Metaloplastyka Wiesław Kądziołka za usługi transportowe. W szczególności dziękuję wspaniałym wolontariuszkom za ich otwarte serca, empatię oraz współpracę – mówi Sara Kądziołka Lider Rejonu Żarów.

Główną ideą Szlachetnej Paczki jest mądra pomoc. Nad przebiegiem całej akcji w gminie Żarów czuwali niezawodni jak zawsze wolontariusze. To oni spotykali się z rodzinami, które otrzymały potem mądrą pomoc, poznawali ich historie, określali ich potrzeby i dopasowywali rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. Na tym jednak pomoc się nie kończy. Wolontariusze często towarzyszą tym rodzinom w ich zmianie życia i wspierają na drodze do samodzielności. Bo „sztuką nie jest dać rybę, a wędkę”. I to jest sednem mądrego pomagania, które cechuje program Szlachetnej Paczki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group