Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Finał WOŚP w Roztoce

Wtorek, 14 stycznia 2020, 11:06
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Roztoka: Finał WOŚP w Roztoce
Fot. UG Dobromierz
12 stycznia w Roztoce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczną zbiórkę przeprowadzono pod hasłem "Wiatr w żagle". Sztab został utworzony przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce pod przewodnictwem Justyny Wojtowicz, przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Dobromierzu oraz Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Gniewkowie.

W programie imprezy znalazły się występy zespołów tanecznych - "Energy Dance" z Roztoki i "Fire Dance" z Gniewkowa. Najmłodsi uczniowie ze szkoły w Roztoce zaprezentowali przedstawienie "Kłopoty w Laponii", zaś uczniowie ze szkoły w Dobromierzu zainscenizowali bajkę "Trzy małe świnki". Ponadto można było obejrzeć wozy strażackie (OSP Roztoka) oraz wystawę starych motocykli. Wielka Orkiestra zagrała także na sportowo: w świetlicy wiejskiej odbył się pokaz walki Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, zaś w sali gimnastycznej rozegrano turniej piłki siatkowej.

Jak zawsze dużo emocji wzbudziła aukcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się gadżety WOŚP (koszulki, skarpetki, torby, worki, smycze, kalendarze, poduszki, kubki, zegarki, breloki, naklejki, płyty i plakaty), a także: kosze słodyczy ze świebodzickiej "Śnieżki", talony do odbioru roślin w Zakładzie Ogrodniczo-Szkółkarskim Teresy Skowron w Roztoce, voucher dla dwóch osób na nocleg ze śniadaniem w Hotelu przy Oślej Bramie w Zamku Książ, voucher na zwiedzanie z przewodnikiem zamku w Roztoce, vouchery na sesje zdjęciowe u Mai Foremny, vouchery na zabiegi upiększające i masaże do Punktu Piękności w Strzegomiu, piłka z podpisami zespołu siatkarskiego Cuprum Lubin, statuetka NBP dla najlepszego zawodnika meczu Aleksandra Śliwki - złotego medalisty Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2018, pudełka, lampiony, serwetniki, breloki, magnesy i obrazy z drewna ze Spółdzielni "Manumania" Mateusza i Marty Schab z Roztoki oraz bombki, zabawki i inne fanty ofiarowane przez anonimowych darczyńców.

Tradycyjnie uruchomiono na ten dzień kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców.

28. finał WOŚP zakończył się sukcesem. Na konto fundacji Jurka Owsiaka z Roztoki wpłynęła kwota: 13253,76 zł. To blisko 2000 zł więcej niż w zeszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group