Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Frasyniuk w Świdnicy

Sobota, 14 grudnia 2019, 11:57
Autor: red
Świdnica: Frasyniuk w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
12 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbyło się spotkanie działacza opozycji w PRL oraz członka Solidarności Władysława Frasyniuka z uczniami szkół ponadpodstawowych.

Przyjazd do Świdnicy tak znanej osobistości nie był przypadkowy, gdyż związany był z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

Spotkanie rozpoczęło się przedmową i projekcją filmu "13 grudnia 1981 - wprowadzenie stanu wojennego". Z historią stanu wojennego oraz dążeniami społeczeństwa do osiągnięcia wolności młodzież mogła zapoznać się podczas niezwykle interesującej i barwnej rozmowy prowadzonej przez Pawła Barańskiego, nauczyciela historii i uczniów "Kasprowicza" z niekwestionowaną Ikoną i Przywódcą Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego "Solidarność" regionu dolnośląskiego.

Władysław Frasyniuk opowiadał o swojej działalności w tych trudnych czasach, w których do walki z totalitarną władzą niezbędny był silny charakter, który niejednokrotnie wymagał wielu poświęceń. Podczas rozmowy uczestnicy spotkania mogli usłyszeć również o licznych represjach ze strony ówczesnego systemu i aresztowaniach opozycjonistów, także o udziale Władysława Frasyniuka w rozmowach plenarnych Okrągłego Stołu w 1989 roku i licznych anegdotach. Żywa lekcja historii cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz było okazją do poznania minionych wydarzeń z relacji bezpośredniego jej uczestnika.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group