Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gmina inwestuje w integrację mieszkańców – nowa świetlica w Burkatowie

Poniedziałek, 17 lutego 2014, 11:25
Aktualizacja: 12:27
Autor: red.
Gmina Świdnica: Gmina inwestuje w integrację mieszkańców – nowa świetlica w Burkatowie
Fot. UG Świdnica
W tym roku z budżetu gminy przeznaczonych zostanie ponad 10,2 mln zł. na inwestycje w gminie Świdnica. Najwięcej środków planuje się na działania związane z gminną infrastrukturą kanalizacyjną, drogową, oświatową oraz kulturalną. Władze gminy inwestują również w aktywizację i integrację mieszkańców sołectw. Jednym z takich działań jest przebudowa wiaty rekreacyjnej na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny w Burkatowie.

Wartość robót budowlanych wyniesie ponad 432,9 tys. zł. w tym ponad 359,6 tys. zł. to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z PROW na lata 2007-2013. Świetlica w Burkatowie będzie 25 tego typu obiektem, służącym integracji mieszkańców gminy Świdnica

- Dzięki funduszom unijnym kolejny obiekt użyteczności publicznej będzie służył mieszkańcom naszej gminy. Inspirowanie i organizacja nowych form działalności kulturalnej, popularyzacja amatorskich form artystycznych, promowanie sportu na wsi, podejmowanie działań rekreacyjnych, to jedne z wielu celów które zamierzamy realizować na nowym obiekcie. Mam nadzieję, że ta świetlica, podobnie jak wiele innych tego typu obiektów w gminie Świdnica, stanie się centrum organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

W ramach inwestycji powstanie otwarta wiata drewniana o pow. 152 m2 oraz wielofunkcyjny budynek rekreacyjny o pow. ok. 230 m2 , składający się z sali, zaplecza kuchennego i sanitarnego. Wykonane zostały już posadzki betonowe, częściowo wykonano: wypełnienia ścian zewnętrznych, sufity wraz z ociepleniem stropu, instalacje elektryczne i sanitarne oraz ścianki działowe wewnętrzne. Zakończenie prac przewidziano na koniec września 2014 r., ale z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne nie jest wykluczone, że przebudowę obiektu uda się zakończyć wcześniej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group