Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gminna oświata gotowa do nowego roku szkolnego

Piątek, 30 sierpnia 2013, 12:05
Aktualizacja: 12:06
Autor: red.
Gmina Świdnica: Gminna oświata gotowa do nowego roku szkolnego
Fot. użyczone
Nowe energooszczędne oświetlenie typu LED, odświeżone sale lekcyjne, nowa sala przyrody oraz ogólne prace remontowo–budowlane na łączną kwotę ponad 220 tys. zł. trwały w okresie wakacji w 7 placówkach oświatowych. Po 2 miesiącach wypoczynku dzieci wrócą do kolorowych klas i sal gimnastycznych, a szkolny dzwonek zabrzmi dla 1668 dzieci, które powitają nowy rok szkolny 2013/2014 w gminnych placówkach oświatowych.

- W Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej wykonana została wymiana oświetlenia w sali gimnastycznej - stare lampy zastąpiono energooszczędnym oświetleniem typu LED, a cała salę pomalowano. Dzięki temu będziemy mogli 6- krotnie zmniejszyć zużycie energii, a co się z tym wiąże zaoszczędzić wydatki na energię. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 5 tys zł z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Odświeżony został też główny korytarz łącznika gimnazjum ze szkołą podstawową – mówi Elżbieta Marcińska, dyrektor gimnazjum w Lutomi.

W Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej wykonano wymianę drzwi w starej części budynku szkoły, a także remont murku oporowego na terenie przyszkolnym. Pomieszczenia klasowe w Szkole Podstawowej w Grodziszczu zostały pomalowane, dodatkowo też wymieniono rynny na budynku szkoły oraz opierzenia wokół kominów wentylacyjnych. W szkole w Lutomi Dolnej sale lekcyjne poddano odświeżeniu, Odnowiona została również stołówka.

W placówce oświatowej w Mokrzeszowie przez okres wakacji trwały prace związane z przystosowaniem pomieszczenia dla sali przyrody i wyposażenie klasy w sprzęt, który szkoła wygrała w konkursie Taurona.

- Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie jest placówką, która od wielu lat podejmuje działania ekologiczne. Corocznie bierzemy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Chcąc kontynuować działania związane z ochroną środowiska przystąpiliśmy do konkursu „Sala przyrody TAURON Ekoenergia”, w I edycji konkursu naszym hasłem przewodnim było hasło „Nasza szkoła dba o klimat” i w związku z tym podjęliśmy szereg działań m.in. uczniowie we współpracy z Nadleśnictwem Świdnica zasadzili 300 sadzonek klonów, zorganizowaliśmy konkursy plastyczne i literackie „Chrońmy klimat”, podjęliśmy działania mające na celu uświadomienie społeczności lokalnej konieczności ochrony środowiska, uczniowie przeprowadzili wywiad z wójt gminy Świdnica w sprawie działań ekologicznych podejmowanych na terenie gminy, zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową do elektrowni wodnej w Lubachowie. W II edycji konkursu uczniowie poszerzyli wiadomości na temat odnawialnych źródeł energii czego efektem był komiks wykonany w programie Power Point pod tytułem „ Wody wędrówki z gór do żarówki”. Koordynatorami obu konkursów na terenie szkoły były: Lucyna Pietruszka i Bogumiła Lerch. Jestem przekonana że nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwolą ą osiągać jeszcze lepsze wyniki w nauce - mówi Małgorzata Urbanek, dyrektor szkoły w Mokrzeszowie. Ponadto wykonywane zostały prace w ramach II etapu termomodernizacji budynku szkoły.

W Szkole Podstawowej w Pszennie w jednej z sal lekcyjnych wykonana została wymiana starego zniszczonego parkietu na wykładzinę oraz wymiana oświetlenia oraz malowanie klas. W SP Witoszów Dolny wykonano naprawę zaciekającego dachu oraz cokołu wokół budynku „B”, a także remont schodów i podłóg.

We wszystkich placówkach w okresie wakacji zrealizowano drobne naprawy sprzętu szkolnego i wyposażenia szkoły, a także naprawy ubytków malarskich w klasach, na korytarzach i na elewacjach budynków szkolnych. Przeprowadzono też prace porządkowe na terenach przyszkolnych, placach zabaw i boiskach, tak aby kolejny rok szkolny upłynął w przyjaznym i miłym otoczeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group