Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gminna oświata gotowa do nowego roku szkolnego

Wiadomości: Gmina Świdnica
Piątek, 30 sierpnia 2013, 12:05
Aktualizacja: 12:06
Autor: red.
Fot. użyczone
Nowe energooszczędne oświetlenie typu LED, odświeżone sale lekcyjne, nowa sala przyrody oraz ogólne prace remontowo–budowlane na łączną kwotę ponad 220 tys. zł. trwały w okresie wakacji w 7 placówkach oświatowych. Po 2 miesiącach wypoczynku dzieci wrócą do kolorowych klas i sal gimnastycznych, a szkolny dzwonek zabrzmi dla 1668 dzieci, które powitają nowy rok szkolny 2013/2014 w gminnych placówkach oświatowych.

- W Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej wykonana została wymiana oświetlenia w sali gimnastycznej - stare lampy zastąpiono energooszczędnym oświetleniem typu LED, a cała salę pomalowano. Dzięki temu będziemy mogli 6- krotnie zmniejszyć zużycie energii, a co się z tym wiąże zaoszczędzić wydatki na energię. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 5 tys zł z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Odświeżony został też główny korytarz łącznika gimnazjum ze szkołą podstawową – mówi Elżbieta Marcińska, dyrektor gimnazjum w Lutomi.

W Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej wykonano wymianę drzwi w starej części budynku szkoły, a także remont murku oporowego na terenie przyszkolnym. Pomieszczenia klasowe w Szkole Podstawowej w Grodziszczu zostały pomalowane, dodatkowo też wymieniono rynny na budynku szkoły oraz opierzenia wokół kominów wentylacyjnych. W szkole w Lutomi Dolnej sale lekcyjne poddano odświeżeniu, Odnowiona została również stołówka.

W placówce oświatowej w Mokrzeszowie przez okres wakacji trwały prace związane z przystosowaniem pomieszczenia dla sali przyrody i wyposażenie klasy w sprzęt, który szkoła wygrała w konkursie Taurona.

- Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie jest placówką, która od wielu lat podejmuje działania ekologiczne. Corocznie bierzemy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Chcąc kontynuować działania związane z ochroną środowiska przystąpiliśmy do konkursu „Sala przyrody TAURON Ekoenergia”, w I edycji konkursu naszym hasłem przewodnim było hasło „Nasza szkoła dba o klimat” i w związku z tym podjęliśmy szereg działań m.in. uczniowie we współpracy z Nadleśnictwem Świdnica zasadzili 300 sadzonek klonów, zorganizowaliśmy konkursy plastyczne i literackie „Chrońmy klimat”, podjęliśmy działania mające na celu uświadomienie społeczności lokalnej konieczności ochrony środowiska, uczniowie przeprowadzili wywiad z wójt gminy Świdnica w sprawie działań ekologicznych podejmowanych na terenie gminy, zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową do elektrowni wodnej w Lubachowie. W II edycji konkursu uczniowie poszerzyli wiadomości na temat odnawialnych źródeł energii czego efektem był komiks wykonany w programie Power Point pod tytułem „ Wody wędrówki z gór do żarówki”. Koordynatorami obu konkursów na terenie szkoły były: Lucyna Pietruszka i Bogumiła Lerch. Jestem przekonana że nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwolą ą osiągać jeszcze lepsze wyniki w nauce - mówi Małgorzata Urbanek, dyrektor szkoły w Mokrzeszowie. Ponadto wykonywane zostały prace w ramach II etapu termomodernizacji budynku szkoły.

W Szkole Podstawowej w Pszennie w jednej z sal lekcyjnych wykonana została wymiana starego zniszczonego parkietu na wykładzinę oraz wymiana oświetlenia oraz malowanie klas. W SP Witoszów Dolny wykonano naprawę zaciekającego dachu oraz cokołu wokół budynku „B”, a także remont schodów i podłóg.

We wszystkich placówkach w okresie wakacji zrealizowano drobne naprawy sprzętu szkolnego i wyposażenia szkoły, a także naprawy ubytków malarskich w klasach, na korytarzach i na elewacjach budynków szkolnych. Przeprowadzono też prace porządkowe na terenach przyszkolnych, placach zabaw i boiskach, tak aby kolejny rok szkolny upłynął w przyjaznym i miłym otoczeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group