Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gminne KGW podbiło Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu

Środa, 23 marca 2016, 8:52
Autor: opr.red.
Świdnica: Gminne KGW podbiło  Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu
Fot. www.gmina.swidnica.pl
W niedzielę Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu zdominowały gospodynie z Dolnego Śląska. Wśród nich panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej i Burkatowa, które na swoich stołach prezentowały świąteczną paschę, mazurki, babki, faszerowane jaja, szynki czy wielkanocny żurek. W konkursie na najpiękniejszą palmę, panie z Lutomi udowodniły, że są bezkonkurencyjne w województwie. Do gminy Świdnica wróciły z główną nagrodą – kuchenką mikrofalową i I miejscem w konkursie na najpiękniejsza palmę i pisankę wielkanocną.

Po raz kolejny Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu zachwycił kulinarną mozaiką tradycyjnych potraw i wielkanocnych dekoracji, a to za sprawą Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska, prezentujących Tradycyjne Stoły Wielkanocne, Palmy i Pisanki.

Na kilkudziesięciu stołach można było zobaczyć ręcznie wykonane ozdoby i skosztować tradycyjnych potraw. Wszystkie te ozdoby i smakołyki prezentowały panie z kół gospodyń, w tym z gminy Świdnica. Melomani muzyki ludowej mieli też czas dla siebie, słuchając ludowych utworów w wykonaniu dolnośląskich zespołów folklorystycznych.

Podczas prezentacji jurorzy oceniali zgłoszone na konkurs najpiękniejsze palmy oraz pisanki wielkanocne. Konkurencja była niemała. W konkursie zgłoszono aż 21 palm. Naszą ozdobiliśmy ręcznie wykonanymi kwiatami symbolizującymi wiosnę, lato, jesień i zima – mówią z dumą członkinie KGW z Lutomi Dolnej. Być może to był sekret naszego zwycięstwa. Tym samym powtórzyłyśmy swój sukces z 2014 r. Prace w naszym Kole trwają cały rok. Już zimą przygotowujemy się do corocznych uroczystości Działalność naszego KGW jest nie tylko ciężką pracą, ale też świetną zabawą. Tworzymy kwiaty z bibuły i krepiny, później zbieramy zioła, kwiaty i zboża, które są wykorzystywane do tworzenia palmy wielkanocnej i wieńca dożynkowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group