Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czaplinek: Golfem do Holandii – kulisy podróży piętnastolatków za 116 tys. zł

Sobota, 22 stycznia 2011, 0:19
Aktualizacja: Sobota, 22 stycznia 2011, 10:05
Autor: red.
Czaplinek: Golfem do Holandii – kulisy podróży piętnastolatków za 116 tys. zł
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To policjanci z Czaplinka w województwie zachodniopomorskim przerwali „podróż życia” dwóch piętnastolatków ze Świebodzic. Okazało się, że chłopcy przemierzyli Polskę volkswagenem golfem, który kupili za 5 tys. zł, w aucie mieli jeszcze 111 tys. zł, 425 euro oraz 4,6 tys. koron czeskich.

Celem miała być Holandia. Podróż to tego liberalnego mocno kraju była marzeniem jednego ze świebodziczan. Aby zrealizować śmiałe plany, chłopcy ukradli rodzicom jednego z nich 116 tys. zł (pisaliśmy o tym: tutaj). Młodzi świebodziczanie byli też uzbrojeni – mieli ze sobą dwie wiatrówki.

Golfa wczoraj po północy skontrolowała policja z Czaplinka. Za kierownicą siedział piętnastolatek, obok jego kolega. Chłopcy wyjaśnili, że poprzedniego dnia uciekli z domu. Jeden z nich przyznał również, że znalezione przez policjantów pieniądze należą do jego rodziców, a samochód, którym przyjechali na Pomorze Zachodnie, kupili od nieznanego im mężczyzny.

Matka jednego z podróżników przyznała policji, że syn już jakiś czas temu zapowiedział, że nie zamierza więcej chodzić do szkoły i że jednym z jego marzeń był wyjazd do Holandii. O tym, że chłopak realizował właśnie marzenia może świadczyć fakt, że zabrał z domu paszport.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group