Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: GOPS pomaga podopiecznym

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 15:41
Aktualizacja: 20:42
Autor: red.
Gmina Świdnica: GOPS pomaga podopiecznym
Fot. użyczone
Karty do Banku Żywności, pomoc w zakresie dożywiania, paczki żywnościowe dla rodzin oraz dzieci z centrów profilaktyczno– sportowych, zakup opału – to tylko jedne z wielu form świątecznego wsparcia podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Świdnica. Tylko w tym roku na ten cel przeznaczonych zostanie blisko 30 tys. zł.

Przez cały rok proponujemy naszym podopiecznym różnorodne formy pomocy. Staramy się wspierać działania samopomocowe, w które chętnie włączają się sołtysi. To mieszkańcy najlepiej wiedzą, komu najbardziej potrzebna jest pomoc i mogą nas o tym poinformować.
Wzorem lat ubiegłych nasz ośrodek pomocy przeznacza dla najbardziej potrzebujących produkty żywnościowe. W tym roku przygotowaliśmy paczki dla 60 rodzin, będących w najtrudniejszej sytuacji oraz dla 345 dzieci korzystających z zajęć w centrach profilaktyczno-sportowych – mów Ewa Burek, kierownik GOPS.

Ponadto od grudnia br. rozpoczęła się realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Tylko w dwóch pierwszych tygodniach tego miesiąca wydanych zostało 95 wniosków do Banku Żywności – dodaje Ewa Burek. Program polega na dostarczaniu osobom najuboższym w Polsce pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków.
Najuboższym mieszkańcom gminy oferowany jest opał, by mogli ciepło spędzić nadchodzące święta. Taką formą wsparcia w okresie przedświątecznym objętych zostało 35 rodzin na łączną kwotę ponad 13 tys. zł.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi do końca grudnia wypłacone zostaną zasiłki celowe dla rodzin i dzieci w ramach rządowej pomocy w zakresie dożywiania. Pomoc przyznawana jest w oparciu o kryteria dochodowe - do 150 proc. kryterium dochodowego określonego w uchwale Rady Gminy ze stycznia 2014 r. Aby otrzymać środki z budżetu na realizację programu, gmina musi wyłożyć przynajmniej 40 proc. przewidywanych kosztów. Pozostałe 60% przyznawane jest w ramach rządowej pomocy. Przewidujemy, że na ten cel wydamy łącznie 12,6 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group