Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1192
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Góra grosza

Czwartek, 5 listopada 2020, 15:52
Aktualizacja: Piątek, 6 listopada 2020, 8:53
Autor: red
Pszenno: Góra grosza
Fot. Gmina Świdnica
„To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza!” – czytamy na stronie internetowej placówki.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Dla niektórych to wsparcie materialne , dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje . Dla innych – możliwość rozwijania talentu, lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności.

Poza wątkiem charytatywny, dzięki udziałowi w akcji korzyści płyną także dla szkół biorących w niej udział:

efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, ze oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej,

efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci,

efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

W tym roku akcja Góra Grosza organizowana jest w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku. Do puszek można wrzucać drobne monety już od 1 grosza.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Przedszkola Bajkowa Dolinka w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group