Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Goście z Filipin w Żarowie

Poniedziałek, 20 stycznia 2014, 15:07
Aktualizacja: 15:08
Autor: red.
Żarów: Goście z Filipin w Żarowie
Fot. UM Żarów
Niecodziennie Żarów odwiedzają goście z tak odległych i egzotycznych zakątków świata. Dwie wolontariuszki z Filipin przyjechały z rewizytą do swoich przyjaciół z żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Z inicjatywy młodych radnych w Zespole Szkół oraz w Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowane zostały warsztaty połączone z prezentacją na temat kultury i tradycji Filipin. W sumie w warsztatach wzięło udział ok. 200 osób. Nie tylko fakty i ciekawostki na temat życia codziennego Filipińczyków, ale też nauka tradycyjnego tańca rodem z Filipin i żywy kontakt z językiem angielskim sprawiły, że warsztaty bardzo podobały się wszystkim uczestnikom.

Obie wolontariuszki na co dzień działają przy wrocławskim stowarzyszeniu Semper Avanti, które w ubiegłym roku współorganizowało międzynarodowy projekt na Filipinach. W projekcie tym wzięło udział dwóch młodzieżowych radnych z Żarowa i dzięki temu udało im się nawiązać pierwsze kontakty z przedstawicielkami tamtejszych młodzieżowych organizacji. – Dlaczego przyjechałyśmy właśnie do Polski? W projekcie na Filipinach brało udział kilka grup młodzieży z różnych państw, ale to Polacy mimo swojego młodego wieku mogli pochwalić się konkretnymi działaniami i dokonaniami. Urzekło nas ich zaangażowanie, otwartość i postanowiłyśmy przyjechać właśnie do waszego kraju na wolontariat – mówiła Can Sampang. Poza prowadzeniem warsztatów goście mieli okazję do skosztowania przysmaków kuchni polskiej oraz do spróbowania swoich sił w jeździe na łyżwach.

Żarowska Młodzieżowa Rada Miejska ma zamiar kontynuować współpracę polsko-filipińską i obie panie już niebawem znów przyjadą do Żarowa, aby poprowadzić warsztaty na temat praw człowieka, a przy okazji pozwiedzać okoliczne atrakcje turystyczne.

(Agnieszka Socha)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group