Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Gra terenowa w Dobromierzu "W pogoni za historią Dobromierza"

Czwartek, 15 czerwca 2017, 7:58
Autor: red
Dobromierz: Gra terenowa w Dobromierzu  "W pogoni za historią Dobromierza"
Fot. UG Dobromierz
Zagadki, pytania, wyliczanki – tak w pigułce można podsumować XII edycję Międzyszkolnego Konkursu o Gminie Dobromierz, która odbyła się na terenie Dobromierza.

Postanowiliśmy odkurzyć na potrzeby corocznych zmagań formułę GRY TERENOWEJ, znanej naszym rodzicom i dziadkom jako podchody.

W grze terenowej wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół naszej gminy oraz ich szkolni opiekunowie, Agnieszka Jasińska, Anna Kopecka - Wilk oraz Aneta Haglauer. Poczynaniom grup przyglądało się jury, na czele z patronką konkursu, poseł - Moniką Wielichowską, Jerzym Ulbinem, Edwardem Hałdasiem, Jerzym Werczyńskim, Krystianem Ulbinem i dyrektor - Elżbietą Seperant. Pewną trudnością, ale i atrakcją był fakt, iż jurorzy podążyli przed uczestnikami w trasę, przyjmując rolę strażników miejsc.

Rozgrywki rozpoczęły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dobromierzu, gdzie zawodnicy odpowiadali na pytania i wykonali zadanie "Na start". To wynik tych rozgrywek zadecydował o kolejności wymarszu do kolejnych punktów.

Zawodnicy otrzymali mapy z zaznaczoną trasą gry oraz kolejnymi obiektami do odwiedzenia. Dodatkowo trasę oznakowano drogowskazami - strzałkami. W kolejnych miejscach na drużyny oczekiwali STRAŻNICY. To oni dostarczali karty gry z pytaniami i zadaniami, a swoim podpisem potwierdzali wykonanie zadań W nagrodę wręczali też kolejny elementy układanki finałowej. Często kusili zawodników łakociami.

Po dwugodzinnym marszu przez Dobromierz w sali sportowej na Podgórnej odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia medali, pucharów i nagród ufundowanych przez organizatorów i jurorów. Pierwsze miejsce obroniła drużyna z Dobromierza, drugie zajęli uczniowie z Roztoki, trzecie - z Gniewkowa.

Potem przyszedł czas na integrację przy grillu na basenie. Miło było podziwiać uśmiechnięte twarze dzieci, mimo różnic na podium. Za piękną fotorelację dziękujemy panu Stanisławowi Kałużnemu i zapraszamy "w podróż" po urokliwym Dobromierzu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group