Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1193
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłaków: Grant dla świetlicy

Piątek, 26 listopada 2021, 15:57
Autor: red
Mysłaków: Grant dla świetlicy
Fot. UG Marcinowice
Świetlica w Mysłakowie z grantem 5000 na ekorozwój.

Świetlica Wiejska w Mysłakowie została jednym z 6 beneficjentów programu grantowego producenta Cukru Królewskiego, Südzucker Polska S.A.. Grant 5000 zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych oraz organizację prośrodowiskowych aktywności angażujących dzieci i młodzież. Podpisanie oraz finalizacja umowy odbędą się do końca listopada.

Pracownicy Südzucker Polska S.A ponownie wskazali, zlokalizowane w sąsiedztwie biur i zakładów przemysłowych marki, instytucje i prospołeczne organizacje, które ich zdaniem należy wesprzeć. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń komisja rokrocznego programu Grant 5000 wybrała 6 beneficjentów, do których trafi darowizna w kwocie 5000 zł. W ramach prowadzonego od 2015 roku projektu, producentowi Cukru Królewskiego udało się wesprzeć kilkadziesiąt inicjatyw łączną kwotą wynoszącą około 200 000 zł.

– Ponownie z ogromną przyjemnością zaangażowaliśmy się we wsparcie przedsięwzięć, które wskazali nam nasi pracownicy. W tegorocznej odsłonie Grantu 5000 oprócz dofinansowania niekomercyjnych organizacji oraz instytucji, chcieliśmy promować ekologiczne rozwiązania w lokalnych społecznościach. W efekcie, większość pomysłów zgłoszonych przez pracowników dotyczyła prośrodowiskowych inicjatyw – mówi Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.

Po raz pierwszy w gronie beneficjentów Grantu 5000 znalazła się Świetlica Wiejska w Mysłakowie, zgłoszona do programu przez pracowników Cukrowni Świdnica w Pszennie. Umowa grantowa opiewająca na kwotę 5000 zł sfinalizowana zostanie do końca listopada. Zgodnie z założeniem uzyskane wsparcie finansowe placówka przeznaczy na materiały dydaktyczne oraz aktywności kształtujące świadomość ekologiczną u dzieci i młodzieży. Będą to m.in. warsztaty w duchu less waste, wyjazd na tematyczny spektakl czy organizacja balu karnawałowego ze strojami z recyclingu.

– Wyróżniając Grantem 5000 Świetlicę Wiejską w Mysłakowie postanowiliśmy wesprzeć jej działalność edukacyjną i zaangażowanie w propagowanie idei less waste wśród najmłodszych mieszkańców miejscowości. Warto również podkreślić, iż kandydaturę placówki jako beneficjenta naszego programu grantowego wskazała rekordowa liczba, 26 osób – pracowników zakładu przemysłowego w Pszennie – argumentuje Magdalena Budzyńska.

Wśród pozostałych beneficjentów Grantu 5000 znaleźli się: Fundacja Wiedzieć Więcej z Kędzierzyna-Koźla, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi „Szkoła Twórcza” w Kazimierzy Wielkiej, Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Puchaczówka” z Wyszonowic, Szkoła Podstawowa Nr.133 im. Orła Białego w Krakowie oraz Towarzystwo Salezjańskie Dom „Św. Krzyża” ze Środy Śląskiej. Zostali oni zgłoszeni kolejno przez pracowników: Cukrowni Cerekiew, Cukrowni Ropczyce, Cukrowni Strzelin, Biura Handlowego w Krakowie oraz Biura Zarządu we Wrocławiu.

Cukier Królewski to marka z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jej produkty powstają w 4 cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin i Świdnica na bazie polskich buraków, od lokalnych rolników. Flagowym produktem firmy jest cukier biały 1 kg, wielokrotnie wyróżniony Złotym Laurem Konsumenta oraz tytułem Lidera Dekady. W ofercie znajdują się także szeroka gama artykułów przeznaczonych do wypieków i dekoracji oraz cukier trzcinowy w 6 różnych wariantach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group