Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Gwiazdka w Krzyżowej

Wtorek, 14 grudnia 2010, 12:19
Aktualizacja: 12:35
Autor: KO
Krzyżowa: Gwiazdka w Krzyżowej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dzieci z Polski i Niemiec w Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego robią ozdoby choinkowe, pieką ciasteczka, tworzą opakowania na świąteczne prezenty i poznają nawzajem swoją kulturę. Projekt ruszył wczoraj i potrwa do niedzieli.

Gwiazdka w Krzyżowej to impreza dla dzieci z domów dziecka i z biedniejszych rodzin. W jej ramach trwają warsztaty i przeróżne zajęcia.

- Świąteczne przygotowania jak i same święta są bardzo ważne dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci z domów dziecka - podkreśla opiekunka projektu, Elli Kosek. - Dlatego istotne jest, by dzieci te spędzały ten czas w ciepłej i miłej atmosferze, której na co dzień nie mają. Spotkanie z innymi dziećmi z domów dziecka czy wspólne przygotowywanie się do świąt to wielkie przeżycie dla uczestników projektu, które długo i mile będą wspominać. Gwiazdka w Krzyżowej to przede wszystkim projekt edukacyjny. Dzięki temu projektowi dzieci poznają w sposób twórczy obszerne tradycje świąteczne obchodzone w różnych krajach Europy, a przy tym uczą się języków obcych oraz poznają się nawzajem.

W ramach projektu uczestnicy będą brali również udział w warsztatach filmowych, podczas których powstanie z ich udziałem i według ich pomysłów film w konwencji burleski i film niemy o tematyce świątecznej. Kulminacyjnym punktem warsztatów będą odwiedziny Świętego Mikołaja w sobotę, 18 vgrudnia. Podczas spotkania dzieci wspólnie zaśpiewają kolędy, zarecytują świąteczne wierszyki oraz przedstawią jasełka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group