Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Harcerze ostatecznie podsumowali rekordowy finał świdnickiego WOŚP

Środa, 12 stycznia 2011, 7:29
Aktualizacja: 7:31
Autor: red.
Świdnica: Harcerze ostatecznie podsumowali rekordowy finał świdnickiego WOŚP
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sztab XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający przy Komendzie Hufca ZHP w Świdnicy podsumował efekty pracy stu pięćdziesięciu wolontariuszy, którzy w niedzielę, 9 stycznia zbierali pieniądze na nefrologię i urologię dziecięcą.

Cała akcja przebiegła zgodnie z planem. Od godz. 8. rano w siedzibie sztabu WOŚP przy ul. Lelewela 18 wolontariusze pobierali puszki i identyfikatory, a następnie wyruszali na ulice naszego miasta z kwestą. Wolontariuszami była młodzież ze świdnickich gimnazjów i szkół średnich. W koordynację ich poczynań zaangażowali się opiekunowie, wyznaczeni przez dyrekcje poszczególnych szkół. W środę, poprzedzającą orkiestrowe granie, przeprowadzono wraz z funkcjonariuszem policji Robertem Topolskim, szkolenie o zachowaniu bezpieczeństwa i kulturze osobistej wolontariuszy.

Wielkie granie rozpoczął, już w sobotę, Turniej Tenisa Stołowego, który przygotowali działacze Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych oraz Gimnazjum w Pszennie, gdzie uczniowie zbierali datki do puszki WOŚP już kilka dni przed finałem.

A w niedzielę o godz. 12.00 na scenie świdnickiego Rynku rozpoczęły się występy zespołów. Na początek dwa świdnickie zespoły metalowe: In Ashes i Sensual Sentence, a następnie zespół The Mechanix, który zaprezentował rockowe wykonanie kolęd. W przerwach między tymi występami trwała licytacja rzeczy przekazanych przez sponsorów, osoby prywatne, instytucje, prowadzona przez Grzegorza Godulę – Support. FM. W czasie gdy na scenie prezentowali się świdniccy wykonawcy, w jej sąsiedztwie odbywał się kram harcerskich różności. 29 ŚDH Dęby przygotowała loterię fantową i gorącą czekoladę, krąg Wiarusy - ciasta domowego wypieku, 10 ŚDH Mrówkojady - kiermasz z książkami, 10 ŚDW Mrówkojady – piernikowe serca, a 22 ŚDH Arsenał serca pluszowe, 13 ŚDSH Mafikeng - makaronowe anioły i ceramiczne ozdoby. 7 ŚDW Rafandynka, 223 ŚDW Impeesa i 10 ŚDW Mrówkojady służyły pomocą organizacyjną i logistyczną. Najmłodsze dzieci miały swoje miejsce do zabawy przed wejściem do teatru. Animatorzy Centrum Twórczej Zabawy Ale Heca zorganizowali interaktywne gry i zabawy dla najmłodszych, rozdawali balony nadmuchiwane helem, malowali twarze dzieciom i zachęcali do wspólnego zdjęcia z wielkim pluszowym Kubusiem Puchatkiem. Podczas aukcji zlicytowali talon na organizację urodzin. W holu teatru – wyjątkowy pokaz Planetarium, który przygotował Tomasz Lewicki. Pan Tomasz zlicytował również talon na specjalny pokaz w wybranym domu dziecka. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Komisarzem Lwem, w którego wcielił się Michał Działowski, a także podziwiać Świdnicę z drabiny wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP pełniło również służbę i dbało o bezpieczeństwo podczas pokazu sztucznych ogni.

Do Rynku wjechał samochód rajdowy Renault Clio Moto Świdnica Racing Team oraz motocykl Piotra Betleja. Sam Piotr prowadził licytację kilku cennych rzeczy i pamiątek związanych z jego karierą motocyklową. Można też było odbyć szaloną jazdę quadem. W wojskowych mundurach kwestowała Chrześcijańska Formacja ASG Drużyna Braci. Po poranku rodzinnym nastąpiło popołudniowe muzyczne granie, które przyciągnęło do świdnickiego Rynku rzesze młodzieży. Zaprezentował się zespół bluesowy Sonny Blues, który w przeddzień finału WOŚP obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Zaraz po nim scenę zdominowała muzyka country i fantastyczna grupa Honky Tonk Brothers, która gości na każdym Pikniku Country w Mrągowie. Tuż przed światełkiem do nieba wystąpiła Formacja Dobrego Rocka Eljot – grupa dobrze znana świdniczanom.

Punktualnie o godz. 20.00 tłumy świdniczan zgromadziły się na „Światełku do nieba”, czyli pokazie sztucznych ogni, a właściwie wspaniałym widowisku z fajerwerkami w roli głównej przygotowanym przez firmę Armagedon Dariusza Zająca, a zaraz po tym gwiazda wieczoru – zespół Zakaz Wjazdu. Organizatorzy postawili w tym roku na zespoły lokalne i śmiało można powiedzieć, że spisały się one znakomicie, a Zakaz Wjazdu dał bardzo dynamiczny godzinny koncert. Wszystkich świdniczan rozgrzewała, oczywiście poza zespołami, grochówka ugotowana przez Areszt Śledczy z produktów przekazanych przez PSS Społem z załącznikiem - bułką z piekarni Piekarz Państwa Ciarkowskich oraz kiełbasa na gorąco podarowana przez Masarnię z Cierni. Od godziny 16. w Komendzie Hufca ZHP odbywało się wielkie liczenie pieniędzy. Kilkunastu harcerskich instruktorów pod wodzą phm. Tomasza Bieli oraz pracownicy banku Pekao S.A., który jest Bankierem WOŚP, na czele z phm. Iwoną Wawruch pełniło dyżur i co godzinę podawało komunikaty o stanie środków finansowych.

- Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - twierdzi hmarcmistrz Piotr Pamuła. - Po zliczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy i dodaniu do tego kwoty uzyskanej z jarmarku, turnieju tenisa stołowego i licytacji osiągnęliśmy rekordowy dla Świdnicy wynik 71.546,63 zł. Całą kwotę w bezpieczny sposób odstawił do banku specjalny patrol Konsalnet Konwój.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Świdnicy dzięki ofiarności wielu mieszkańców, firm i instytucji.

- Nie zawiedli: powiat świdnicki oraz miasto i gmina Świdnica utwierdzając nas w przekonaniu, że warto się starać i popierać tak szczytny cel - mówi komendant świdnickiego hufca. - W imieniu harcerskiego sztabu XIX Finału WOŚP serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tegorocznej zbiórce pieniędzy. Szczególnie gorąco dziękujemy wolontariuszom, których od rana można było spotkać na świdnickich ulicach. Wśród nich liderkami były trzy wolontariuszki z największą ilością pieniędzy w puszkach: Klaudia Wołczyk: 1.809,84 zł, Patrycja Darowska: 1.330,95 zł i Natalia Jóźwiak: 1.259,33 zł. Dziękujemy policjantom, funkcjonariuszom straży miejskiej oraz Samodzielnemu Pododdziałowi Antyterrorystycznemu za dbanie o bezpieczeństwo. Instruktorom ZHP dziękujemy za liczenie kilogramów zebranych pieniędzy, dyrekcji i pracownikom Świdnickiego Ośrodka Kultury za ciężką pracę od wczesnych godzin porannych do późnej nocy. Sąsiadom z ul. Lelewela dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.

Ale przede wszystkim wielkie podziękowania należą się świdniczanom za hojność, chęć niesienia pomocy i wspierania akcji zbiórki pieniędzy na nefrologię i urologię dziecięcą.

- Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Wami spełniliśmy naszą harcerską służbę i daliśmy wyraz harcerskim ideałom! - dziękuje harcmistrz Pamuła. - W gronie darczyńców znaleźli się również: prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, firma Krause Świdnica, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Moto Świdnica, Mediator Racing Team, Mediator Group S.A., market Leroy Merlin, MZEC Świdnica, Pekao S.A. – Marzena Klak, Fundacja Serce, hurtownia sprzętu sportowego Dacco Dariusza Jaworskiego, Boskar – Pelagia i Andrzej Skarul, Studio Florystyczne Stokrotka, cukiernia Antoni Wojewodzic, Eko-Wod, sklep sportowy Ted-Sport, Hotel Piast-Roman, FotoHit Walerian Wyszyński, OSiR Świdnica, Bogdan Wawruch – myjnia ręczna Elbi, Świat połączeń – salon telefonów komórkowych ul. Łukowa, wytwórnia lodów Arktyka Krzysztof Norbert i Piotr Norbert, Studio Reklamy BBR Andrzej Hercuń, Catering Bono, Be-Ba Witoszów – Marcin i Tadeusz Bednarz, Planetarium – Tomasz Lewicki, Klub Muzyczny Łaźnia, Pub Highlander, Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Intermarche Świdnica, Stolgraf – Poligrafia i Reklama, salon samochodowy Honda Grudziński, sklep Eldom Świdnica – ul. Długa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego ul. Traugutta, Piotr Snopczyński, Powiatowa Straż Pożarna, hurtownia mięsa i wędlin Pos-Smak, masarnia Ciernie – Przemysław Ożga, bar MG Janek – Grażyna Masłowska, Kabaret Poszukiwani, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, Colgate Palmolive, Studio Reklamy Concept, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich, ABK Nieruchomości, Zakład Oczyszczania Miasta, MPK Świdnica, Agnieszka i Daniel Zawisza. Cieszymy się, że przygotowując to przedsięwzięcie spotkaliśmy się z taką dobrocią, zrozumieniem i życzliwością. Czuwaj!

Zobacz, jak wyglądały finały WOŚP w powiecie świdnickim:
- Świdnica - tenisiści grają razem z WOŚP - zdjęcia i film,
- Świdnica - zdjęcia i film z popołudnia,
- Świdnica - zdjęcia ze „Światełka do nieba”,
- Świdnica zebrała 94539,45 zł!
- Świebodzice - padł rekord,
- Jaworzyna Śląska - 8488,55 zł na leczenie dzieci,
- Żarów – 16600 zł dla orkiestry.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group