Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: History Hiking w Świebodzicach

Poniedziałek, 2 października 2023, 9:07
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Świebodzice: History Hiking w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
W czwartek (28 września) Biblioteka Miejska w Świebodzicach pękała w szwach od przybyłych na spotkanie z ekipą History Hiking Mieszkańców.

Maciej Regewicz, Mateusz Kudla i Łukasz Herod w ramach wieloletniej przyjaźni, z chęci popularyzacji wiedzy historycznej, a przede wszystkim z pasji, w kwietniu 2020 roku założyli w serwisie YouTube kanał History Hiking.

Twórcy kanału w swoich filmach odkrywają tajemnice, skarby, ludzkie sekrety i oczywiście nieznane historie, poznane podczas poszukiwań, a także rozmów ze zwyczajnymi ludźmi, świadkami historii.

Ekipa History Hiking po raz pierwszy zawitała do Świebodzic w 2022 roku dzięki zaangażowaniu świebodziczanki Pani Róży Stolarczyk, miłośniczki historii naszego miasta, członkini Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków.

Podczas czwartkowego spotkania wyemitowano dwa filmy, pierwszy o ukrywanych przez Niemców na terenie Dolnego Śląska, w tym także Świebodzic skarbach. Drugim filmem była realizacja pt. "Tu pracowała Mengele w spódnicy”. Projekcja na temat Akcji T4, o zbrodni znajdującej się na podium ludobójstw znanych ludzkości, dotyczy opuszczonego szpitala psychiatrycznego w Świebodzicach, który kryje właśnie taką mroczną tajemnicę, związaną z tym bestialstwem.

Spotkanie było również okazją do ciekawych rozmów historycznych związanych z naszym miastem.

Na zakończenie Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak w imieniu Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi w podziękowaniu za interesujące spotkanie wręczyła upominki promujące miasto Ekipie History Hiking oraz Pani Róży Stolarczyk. Panowie odwdzięczyli się drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników, a także zapewnili, że do Świebodzic powrócą jeszcze nie raz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group