Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Historyczna wizyta

Wtorek, 5 kwietnia 2016, 8:52
Autor: opr.red.
Świebodzice: Historyczna wizyta
Fot. www.swiebodzice.pl
– Eminencjo, witamy Cię w Świebodzicach z wielką radością, zapewniamy o naszej wierze i modlitwie. To wielkie wydarzenie w niemal 750–letniej historii naszego miasta – takimi słowami powitał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz Kardynała Tarcisio Bertone, byłego Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, który w niedzielę, 3 kwietnia, gościł w Świebodzicach. Kardynał przewodniczył uroczystej mszy świętej w kościele pw. Św. Mikołaja.

Gość z Watykanu przybył do Świebodzic na zaproszenie proboszcza parafii, księdza prałata Jana Gargasewicza. Duchowni znają się od wielu lat i utrzymują serdeczne kontakty.

W uroczystej mszy świętej, która przypadła w ustanowione przez Św. Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego, uczestniczył także Biskup Świdnicki Ignacy Dec, Biskup pomocniczy Diecezji Legnickickiej Marek Mendyk, duchowni naszej diecezji, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, radni i mieszkańcy Świebodzic.

W kościelnych ławach zasiedli m. in. Minister Edukacji Narodowej, posłanka naszego miasta Anna Zalewska, posłowie Wojciech Murdzek i Ireneusz Zyska; Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz z małżonką, Zastępca Burmistrza Miasta Krystian Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM - Jan Klepiec i Zdzisław Pantal; radni powiatowi - Violetta Chorąży, Piotr Zalewski, Paweł Ozga, a także radni miejscy: Jacek Żygłowicz, Dariusz Błaszczyk.

Jego Eminencja Kardynał Tarcisio Bertone przewodniczył eucharystii, która została odprawiona w języku łacińskim. W homilii odniósł się do obchodzonego w niedziele, 3 kwietnia, Święta Miłosierdzia Bożego oraz do osoby jego twórcy - Świętego Jana Pawła II. Dziękował za ciepłe przywitanie w Świebodzicach, a na koniec poświęcił relikwie Św. Ojca Pio, które spoczęły w kościelnej kaplicy.

Kardynał otrzymał z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza drobny upominek na pamiątkę wizyty w Świebodzicach; podobne prezenty biskupowi Decowi i biskupowi Mendykowi wręczyli Przewodniczący RM Łukasz Kwadrans i Wiceprzewodniczący Zdzisław Pantal.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group