Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 1376

III-liga piłkarska: Hokejowy wynik w meczu z Orłem, zwycięstwo Polonii i hat–trick Filipczaka

Niedziela, 17 kwietnia 2011, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Piłkarze Polonii Świdnica pokonali w Ząbkowicach Śląskich miejscowego Orła 5:2 w spotkaniu 22. kolejki III–ligi. Gospodarze prowadzili 2:1, ale od tego momentu do siatki trafiać zaczęli już tylko biało–zieloni, odnosząc przekonujące zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy na cześć zmarłego Mateusza Balickiego, brata napastnika Polonii Ernesta Balickiego. Na boisku od początku spotkania dominowali świdniczanie, dokumentując swoją przewagę zdobyciem bramki. W 14 min. stojącego w bramce Orła Kowalczyka pokonał Filipczak zdobywając gola po rzucie rożnym dla naszego zespołu. Po straconej bramce do przodu ruszyli miejscowi, którzy próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. Ta sztuka udała im się w 30 min., błąd naszej defensywy wykorzystał Cebula, strzelając na 1:1. Pięć minut później przeciwnicy prowadzili już 2:1, w polu karnym jednego z zawodników ząbkowickich faulował Smoczyk, sędzia wskazał na wapno, a rzut karny pewnie egzekwował Woźniak. Nie minęło nawet 60 sekund, a nieprzepisowo w szesnastce rywali powstrzymywany był Filipczak. Sam poszkodowany podszedł do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze od bramki i doprowadził do remisu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.

Po zmianie stron warunki na boisku dyktowali już tylko podopieczni Przemysława Malczyka. w 52 min. spotkania trzecią bramkę dla Polonistów zdobył Pierzga. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na 4:2 wynik podwyższył Filipczak zaskakując golkipera miejscowych bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. W 89 min. biało-zieloni zadali decydujący cios, wynik na 5:2 ustalił Hajłasz.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia Świdnica 2:5 (2:2)

Polonia: I. Pierzga, Bodnar, Smoczyk, P. Salamon, Szczur, Borowy, Filipczak, N. Pierzga (62' Marszałek), Miętkiewicz (66' Hajłasz - 89' Ratajczyk), Goździejewski (81' M. Salamon), Śmiałowski