Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II LO im. Banacha w Finale

Czwartek, 2 marca 2023, 7:07
Aktualizacja: 10:07
Autor: red
Świdnica: II LO im. Banacha w Finale
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Tuż przed feriami na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się ustna część Okręgowego Etapu Olimpiady. Brała w niej udział Maria Muszewska z II LO w Świdnicy i zdała tę część śpiewająco.

Maria musiała odpowiadać na pytania dotyczące wybranej literatury niemieckiej przed 1945 rokiem i po 1945 r., musiała wykazać się znajomością historii krajów niemieckojęzycznych. Sprawdzana była także swoboda komunikacji.

"Maria musiała opanować ogromny zakres materiału. Jej największym sukcesem jest to, że w ciągu roku opanowała umiejętność rozwiązywania konkretnych zadań z gramatyki a także to, że w bardzo dojrzały sposób podeszła do analizy i interpretacji utworów literackich. Prowadząc Marysię przez interpretację poszczególnych utworów wiedziałam, że mam przed sobą partnerkę do rozmowy - inteligentną i chłonącą wiedzę" - mówi Aleksandra Królak - Wąsowicz, germanistka, która przygotowuje Marię do Olimpiady.

Na pytanie, co było najtrudniejsze w dojściu do finału Maria odpowiada: "Język niemiecki towarzyszy mi od dziecka, dlatego trudnością nie była komunikacja w tym języku, ale ogromna ilość materiału, którą musiałam opanować. No i jedno z zadań na etapie okręgowym - zamiana struktur gramatycznych."

Finał odbędzie się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu za miesiąc i będzie trwał trzy dni. Trzymamy za Marię kciuki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group