Czytających: 2241

Świdnica: III liga piłki ręcznej mężczyzn: Znaleźli pogromcę

Środa, 22 listopada 2017, 11:46
Aktualizacja: 11:48
Dla tej drużyny wyniki są sprawą co najwyżej drugorzędną, ale trzeba odnotować pierwszą porażkę.

Po trzech kolejnych wygranych ŚKPR II Świdnica musiał uznać wyższość rywala. W czwartej kolejce III ligi trzy punkty ze Świdnicy wywiozła ekipa GOKiS-u II Kąty Wrocławskie.

Tym razem trener Krzysztof Terebun miał do dyspozycji czternastu zawodników: dwunastu juniorów i dwóch juniorów młodszych. Wszyscy wyszli na boisko i spędzili na nim zbliżoną liczbę minut. Młodzi dzielnie stawiali czoła starszym i silniejszym fizycznie rywalom, ale ulegli 26:30 (11:15). Kluczowy okazał się początek drugiej połowy, gdy goście odskoczyli na osiem bramek bramek (20:12 w 38. minucie). ŚKPR rzucił się w pogoń. W ostatnich minutach trzykrotnie udawało się zniwelować stratę do trzech bramek, ale przyjezdni nie wypuścili z rąk wygranej.

ŚKPR II Świdnica – GOKiS II Kąty Wrocławskie 26:30 (11:15)

ŚKPR II: Wiszniowski, Jabłoński, Fluder – Chmiel 6, Kulon 6, Starosta 6, Ingram 2, Zaremba 2, Hliwa 2, Kopyciak 1, Borowski 1, Starowicz, Pierzak, Etel.

Źródło: ŚKPR Świdnica