Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 846
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Infokiosk na cmentarzu komunalnym

Poniedziałek, 1 października 2018, 13:28
Autor: red
Żarów: Infokiosk na cmentarzu komunalnym
Fot. UM Żarów
Od kilku dni na terenie cmentarza komunalnego w Żarowie stoi nowe urządzenie elektroniczne.

Jest to infokiosk, na którym znajdziemy wszystkie informacje dotyczące grobów znajdujących się na cmentarzach. Można w nim znaleźć, na interaktywnej mapie, informacje dotyczące miejsca pochowania osoby zmarłej, jak również zobaczyć, jak dojść do poszukiwanego grobu. Urządzenie jest bardzo proste w samej obsłudze.

- W ramach realizowanego przez gminę Żarów projektu e-usług na terenie cmentarza komunalnego w Żarowie został zamontowany infokiosk. Mieszkańcy korzystając z urządzenia mogą na miejscu odnaleźć groby swoich bliskich. Taka elektroniczna wyszukiwarka grobów dostępna jest także na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie, a jest to ważne zwłaszcza dla osób sporadycznie odwiedzających naszą gminę, chociażby przy okazji różnych świąt. Urządzenie nie jest skomplikowane, trzeba się przekonać i spróbować - mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Drugi infokiosk został zainstalowany przy budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie. Tutaj możemy wchodzić na oficjalną stronę Urzędu Miejskiego oraz wszystkich innych jednostek, a także szkół funkcjonujących na terenie naszej gminy. Jest także elektroniczna wyszukiwarka grobów oraz System Informacji Przestrzennej, gdzie można sprawdzić przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Infokioski zostały zamontowane w ramach realizacji projektu "Rozwój e-usług publicznych jako zwiększenie udziału mieszkańców w procesie decyzyjnym w Gminie Świebodzice, Gminie Żarów oraz Gminie Strzegom" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- Jest to projekt unijny do którego aplikowaliśmy w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jest to najlepiej z możliwie dofinansowanych projektów. Dzięki temu na terenie cmentarza zamontowany został kiosk, który stanowi informację elektroniczną i każdy, kto nie jest pewny lub poszukuje grobu kogoś bliskiego będzie mógł go odnaleźć za pomocą tej aplikacji. W ramach tego projektu drugi infokiosk pojawił się przy Urzędzie Miejskim. Tutaj można skorzystać z różnego rodzaju dokumentów. Dostęp do wszystkich tych dokumentów jest możliwy już także przez Internet. Drogą elektroniczną możemy dotrzeć do różnych wzorów dokumentów, które składa się w Urzędzie - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

W najbliższych dniach tuż przy infokioskach zostaną umieszczone instrukcje użytkowania urządzeń.

Całkowita wartość projektu to kwota 3 679 970,00 złotych, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 wynosi 2 351 500,83 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group