Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Infokioski po testach

Sobota, 12 lutego 2011, 18:42
Aktualizacja: 18:44
Autor: red.
Świdnica: Infokioski po testach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zakończyły się testy systemu infokiosków, które zostały zainstalowane w sześciu punktach w Świdnicy. To jeden z elementów polsko–czeskiego projektu Citywalk. Infokioski instalowano i testowano od listopada 2010 r. do stycznia 2011 r. Interaktywne urządzenia zlokalizowano przy ul. Kościelnej, w Rynku, na pl. Jana Pawła II, przy ul. Długiej, na pl. Grunwaldzkim i na pl. św. Małgorzaty.

– Infokioski to taka nowoczesna informacja turystyczna – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. – Wystarczy kilka kliknięć, a możemy dowiedzieć się, co warto zwiedzić w Świdnicy i innych miastach uczestniczących w projekcie, gdzie przenocować i odpocząć po trudach zwiedzania. Urządzenia multimedialne są dostępne przez całą dobę i pozwalają na przeglądanie stron projektowych w czterech językach: polskim, czeskim, niemieckim i angielskim .

W infokioskach można znaleźć informacje m. in. na temat projektu i miast biorących w nim udział, bazy noclegowej i gastronomicznej w Bardzie, Kłodzku, Kędzierzynie-Koźlu, Czeskiej Skalice, Przerowie oraz Świdnicy, szlakach turystycznych, zabytkach, miejscach wartych zobaczenia. Zainstalowano je w ramach unijnego projektu „Miejskie trasy turystyczne zintegrowanym produktem turystycznym miast czesko-polskiego pogranicza”. Na ten cel 85-proc. miasto otrzymało w ramach unijnego wsparcia, 15 proc. przeznaczyło w ramach budżetu. Koszt zakupu i instalacji infokiosków to 106 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group