Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Integrują, rehabilitują, rozwijają

Niedziela, 26 marca 2017, 15:03
Autor: red
Świebodzice: Integrują, rehabilitują, rozwijają
Fot. UM Świebodzice
Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach ogłasza nabór uczestników na zajęcia. Oferta kierowana jest do osób z zaburzeniami psychicznymi, które ukończyły 18 lat.

W tym:

- osób upośledzonych umysłowo w stopniu: głębokim, znacznym, umiarkowanym, a także osób z lekkim upośledzeniem umysłowym, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne,

- osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

- Zapraszamy do nas, oferujemy wiele ciekawych zajęć i wsparcie psychologiczne – zachęca Izabela Gaweł, Kierownik ŚDS. – Podopieczni Domu mogą liczyć na spotkania integracyjne, wyjazdy, wycieczki, ciepłe posiłki. Dysponujemy bogato wyposażonymi salami terapeutycznymi, organizujemy zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie i kręgielni.

Opieka i zajęcia obejmują 6 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Uczestnicy zajęć są pod opieką wykwalifikowanego personelu i psychologa. Mają do dyspozycji pracownie: kulinarną, komputerowo- multimedialną, plastyczną, stolarską oraz rehabilitacyjną.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:
Środowiskowy Dom Samopomocy
58-160 Świebodzice,
ul. Parkowa 4
tel: 74 664 23 29
e-mail: kierownik@sds.swiebodzice.pl
www.sds.swiebodzice.pl

Środowiskowy Dom Samopomocy powstał kilka lat temu, w ramach Centrum Rehabilitacji Społecznej. Dzięki inicjatywie burmistrza Bogdana Kożuchowicza w Świebodzicach powstało miejsce, w którym realizowana jest szeroko rozumiana pomoc na rzecz osób potrzebujących, chorych, niepełnosprawnych, integrowanie społeczności lokalnej.

Swoją siedzibę ma tu kilka placówek, które świadczą taką pomoc: to Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, wspomniany ŚDS oraz Klub Abstynenta.

Centrum Rehabilitacji Społecznej mieści się w pięknej, zabytkowej willi, gruntownie zmodernizowanej i przebudowanej w latach 2010-2012. Projekt realizowany był przy udziale środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Koszt adaptacji budynku głównego i pawilonu to nieco ponad 2 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group