Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencje na zgłoszenia obywateli

Poniedziałek, 6 lutego 2017, 13:33
Aktualizacja: 17:36
Autor: red
Świdnica: Interwencje na zgłoszenia obywateli
Fot. Straż Miejska Świdnica
Prezentujemy najciekawsze interwencje świdnickiej straży miejskiej w minionym tygodniu.

27.01. 2017r. godz. 20:55 mieszkaniec ulicy Zamenhofa powiadomił nas o zagrożeniu jakie stanowi jedna z latarni ulicznych tam zainstalowanych. Gdy ten przebywał ze swoim psem w jej okolicy, a zwierzę zbliżyło się do trzonu lampy, zostało porażone prądem. Jak się okazało brakowało w niej dekla bezpieczników. Miejsce niebezpieczne zostało przez strażników oznaczone taśmą ostrzegawczą. Dyżurny powiadomił operatora sieci, który w dniu następnym usunął usterkę.

28.01. 2017r. godz. 12:00 otrzymaliśmy informację, że na terenie Fleszy Nowomłyńskiej przy Alei Brzozowej przebywa sarna. Przybyli na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało zwierzę jest ranne i zachodzi potrzeba udzielenia jej pomocy. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który po przybyciu na miejsce zabrał sarnę do lecznicy.

28.01. 2017r. godz. 14:35 zgłoszenie z ulicy Waryńskiego na Osiedlu Młodych, dotyczyło dwóch kobiet (cyganek), usiłują dostać się do mieszkań ludzi, którzy im otworzyli, są przy tym bardzo natrętne. Na miejsce natychmiast udali się strażnicy, którym udało się ująć jedną z tych kobiet. Jak się okazało druga została też zatrzymana przez patrol policji, interweniujący również w tej sprawie. Dalsze czynności wyjaśniające przeprowadziła policja.

30.01. 2017r. godz. 01:50 mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Grodzkiej proszą o interwencję, gdyż jedna z lokatorek nie sprawowała opieki nad swoim psem, ten przebywając na podwórzu, przez godzinę cały czas szczekał co było bardzo uciążliwe i skutecznie zakłóciło im spoczynek nocny. W dniu następnym właścicielka czworonoga za popełnione wykroczenie otrzymała mandat karny w wysokości 100 zł.

31.01.2017 r. godz. 17:35 informacja od kierującego pojazdem, którego na ul. Słowiańskiej zatrzymał starszy mężczyzna oświadczając mu, że wyszedł ze szpitala i nie wie jak teraz ma trafić do domu. Przybyli na miejsce strażnicy przewieźli do miejsca zamieszkania 76 –letniego mieszkańca Świdnicy.

01.02.2017r. godz. 10:15 interwencja na ul. M.C. Skłodowskiej w sprawie gruzu. Prowadzący remont mieszkania w budynku nr 15 powstałe odpady składają bezpośrednio na ziemi przy ogrodzeniu posesji. Strażnicy ustalili lokal gdzie prowadzone są prace. Właściciel mieszkania został pouczony i uświadomiony o sposobie pozbycia się gruzu. W wyznaczonym przez strażników terminie uprzątnął zanieczyszczone miejsce.

Pierwsze dni lutego przyniosły lawinę zgłoszeń o śliskości występującej na jezdniach i ciągach pieszych na terenie naszego miasta. Wszystkim właścicielom i zarządcą nieruchomości przypominamy o ciążących na nich obowiązkach w tym względzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group