Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencji nie ubywa

Sobota, 7 sierpnia 2021, 13:40
Autor: red
Świdnica: Interwencji nie ubywa
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 30 lipca–5 sierpnia 2021 roku.

30.07.2021r. godz.11.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od personelu jednego ze sklepów przy ulicy Ceglanej, dotyczące mężczyzny leżącego w rowie za sklepem. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna miał poważny uraz głowy, nie można z nim było nawiązać logicznego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

30.07.2021r. godz.17.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy dotyczące mężczyzny, który leżał w rejonie Alei Niepodległości 16-18. Był on przytomny, jednak nie mógł sam wstać. Skierowani na miejsce strażnicy szybko ustalili, że mężczyzna w wieku około 60 lat zasłabł i nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. I tym razem poszkodowany został przewieziony do szpitala. O sytuacji bytowej mężczyzny powiadomiono MOPS w Świdnicy, celem ewentualnego objęcia tej osoby stosowną pomocą.

01.08.2021r. godz.20.35 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Ks.Henryka Brodatego. Strażnicy na miejscu potwierdzili zgłoszenie. W trakcie prowadzanych czynności ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję. Osoba ta została zatrzymana i przekazana patrolowi Policji.

02.08.2021r. godz.14.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące potężnego gniazda os wiszącego bezpośrednio nad chodnikiem na ulicy Wrocławskiej przy skrzyżowania z ulicą 1 Maja. Skierowani na miejsce strażnicy szybko zlokalizowali gniazdo i zabezpieczyli teren. Na miejsce wezwano straż pożarną. Gniazdo zostało usunięte. Owady przewieziono do lasu gdzie zostały wypuszczone.

05.08.2021r. godz.7.40 – do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że w jednej z wind peronowych na dworcu PKP Świdnica Miasto utknęła niepełnosprawna osoba. Winda zablokowała się w czasie jazdy. Skierowani na miejsce strażnicy ściągnęli w trybie awaryjnym windę i uwolnili pasażerkę. Awaria windy została zgłoszona do odpowiednich służb.

05.08.2021r. godz.11.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu ciężarowego typu TIR, który wjechał w ulicę Kazimierza Pułaskiego i całkowicie zablokował przejazd. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca stracił orientację i wjechał w ulicę, z której nie mógł się już wycofać. Na miejsce wezwano dodatkowo patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Strażnicy zdemontowali słupki ograniczające wjazd do Rynku i wspólnie z policją wyprowadzili pojazd z tej strefy.

05.08.2021r. godz.17.11 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy osób spożywających alkohol na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Leśnej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Mandatami ukarano trzech miłośników trunków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group