Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ireneusz Pałac: (Nie) stoi na stacji lokomotywa (komentarz do wypowiedzi Zbigniewa Szczygła)

Sobota, 9 października 2010, 17:35
Aktualizacja: 21:16
Autor: red.
Świdnica: Ireneusz Pałac: (Nie) stoi na stacji lokomotywa (komentarz do wypowiedzi Zbigniewa Szczygła)
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tym razem oświadczenie otrzymaliśmy od zastępcy prezydenta Świdnicy Ireneusza Pałaca. Chodzi o kolej, której nie ma. I o to, dlaczego jej nie ma.

Głośno na temat połączenia kolejowego Świdnica-Wrocław stało się za sprawą uchwały dolnośląskiego sejmiku, który przekazał 88 mln zł na reaktywację tej linii. Obwieścił ten fakt dziennikarzom członek zarządu województwa Zbigniew Szczygieł – kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Świdnicy (więcej: tutaj).

Oto oświadczenie Ireneusza Pałaca:

W nawiązaniu do treści ostatnich publicznych wypowiedzi pana Zbigniewa Szczygła członka Zarządu Województwa i kandydata na prezydenta Świdnicy czuję się zobowiązany do zabrania głosu. Świdnickie media informowały, że pan Zbigniew Szczygieł podczas konferencji prasowej stwierdził, że władze Miasta są odpowiedzialne za brak połączenia szynobusowego z Wrocławiem, ponieważ dwa lata temu odmówiły współdziałania przy rewitalizacji linii kolejowej. Ponadto wyraził pogląd, że podejmowana przez Miasto budowa centrum przesiadkowego na bazie dworca Świdnica Miasto jest przedwczesna i nie ma sensu w tej chwili, ponieważ nie wznowiono przewozów pasażerskich do stolicy województwa. Zadeklarował, że stanie się to za 3 lata, jesienią 2013 roku.

Nie wchodząc w polemikę z panem Zbigniewem Szczygłem, pragnę zapoznać świdniczan z fragmentami dwóch dokumentów. W moim przekonaniu znakomicie zastępują one jakikolwiek mój komentarz.

Dokument 1
Pismo z dnia 22.05.2009 do Wojciecha Murdzka Prezydenta Świdnicy.
Szanowny Panie Prezydencie,
Z satysfakcja odbieram zaangażowanie Pana Prezydenta, jak też całego Samorządu Świdnickiego, w działania mające na celu przywrócenie pasażerskich przewozów kolejowych o charakterze regionalnym, na linii Wrocław-Świdnica. Godne naśladowania są też konkretne dokonania Miasta Świdnicy, polegające na przejęciu dworca kolejowego i podjęciu przygotowań do jego rewitalizacji. To zaangażowanie i działania są zbieżne z zamiarami Samorządu Województwa.
Dalej czytamy zdanie:
Realny termin uruchomienia przewozów, to pierwsza połowa roku 2011.
Podpisał:
Łączę wyrazy szacunku
Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł.

Dokument 2
Komunikat Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego z dnia 15.04.2009
14 kwietnia Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie środków zapisanych w Wieloletnim Programie inwestycyjnym na transport szynowy. Zakłada on realizację 3 zadań inwestycyjnych;
- zakup 6 nowoczesnych autobusów szynowych do obsługi linii Wrocław-Świdnica, Wrocław – Trzebnica itd.
Dalej czytamy zdanie:
Dzięki tym decyzjom Zarządu Województwa w roku 2011 po dolnośląskich torach będzie kursowało 21 nowych pojazdów szynowych.

Zainteresowanym tematem osobom mogę udostępnić całość cytowanych dokumentów. Zapraszam też do zapoznania się z wpisem na moim blogu www.ireneuszpalac.blogspot.com, gdzie w swobodniejszej nieco formie odniosłem się do wypowiedzi pana Zbigniewa Szczygła.

Zastępca Prezydenta Świdnicy
Ireneusz Pałac

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group