Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ireneusz Pałac: (Nie) stoi na stacji lokomotywa (komentarz do wypowiedzi Zbigniewa Szczygła)

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 9 października 2010, 17:35
Aktualizacja: 21:16
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tym razem oświadczenie otrzymaliśmy od zastępcy prezydenta Świdnicy Ireneusza Pałaca. Chodzi o kolej, której nie ma. I o to, dlaczego jej nie ma.

Głośno na temat połączenia kolejowego Świdnica-Wrocław stało się za sprawą uchwały dolnośląskiego sejmiku, który przekazał 88 mln zł na reaktywację tej linii. Obwieścił ten fakt dziennikarzom członek zarządu województwa Zbigniew Szczygieł – kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Świdnicy (więcej: tutaj).

Oto oświadczenie Ireneusza Pałaca:

W nawiązaniu do treści ostatnich publicznych wypowiedzi pana Zbigniewa Szczygła członka Zarządu Województwa i kandydata na prezydenta Świdnicy czuję się zobowiązany do zabrania głosu. Świdnickie media informowały, że pan Zbigniew Szczygieł podczas konferencji prasowej stwierdził, że władze Miasta są odpowiedzialne za brak połączenia szynobusowego z Wrocławiem, ponieważ dwa lata temu odmówiły współdziałania przy rewitalizacji linii kolejowej. Ponadto wyraził pogląd, że podejmowana przez Miasto budowa centrum przesiadkowego na bazie dworca Świdnica Miasto jest przedwczesna i nie ma sensu w tej chwili, ponieważ nie wznowiono przewozów pasażerskich do stolicy województwa. Zadeklarował, że stanie się to za 3 lata, jesienią 2013 roku.

Nie wchodząc w polemikę z panem Zbigniewem Szczygłem, pragnę zapoznać świdniczan z fragmentami dwóch dokumentów. W moim przekonaniu znakomicie zastępują one jakikolwiek mój komentarz.

Dokument 1
Pismo z dnia 22.05.2009 do Wojciecha Murdzka Prezydenta Świdnicy.
Szanowny Panie Prezydencie,
Z satysfakcja odbieram zaangażowanie Pana Prezydenta, jak też całego Samorządu Świdnickiego, w działania mające na celu przywrócenie pasażerskich przewozów kolejowych o charakterze regionalnym, na linii Wrocław-Świdnica. Godne naśladowania są też konkretne dokonania Miasta Świdnicy, polegające na przejęciu dworca kolejowego i podjęciu przygotowań do jego rewitalizacji. To zaangażowanie i działania są zbieżne z zamiarami Samorządu Województwa.
Dalej czytamy zdanie:
Realny termin uruchomienia przewozów, to pierwsza połowa roku 2011.
Podpisał:
Łączę wyrazy szacunku
Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł.

Dokument 2
Komunikat Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego z dnia 15.04.2009
14 kwietnia Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie środków zapisanych w Wieloletnim Programie inwestycyjnym na transport szynowy. Zakłada on realizację 3 zadań inwestycyjnych;
- zakup 6 nowoczesnych autobusów szynowych do obsługi linii Wrocław-Świdnica, Wrocław – Trzebnica itd.
Dalej czytamy zdanie:
Dzięki tym decyzjom Zarządu Województwa w roku 2011 po dolnośląskich torach będzie kursowało 21 nowych pojazdów szynowych.

Zainteresowanym tematem osobom mogę udostępnić całość cytowanych dokumentów. Zapraszam też do zapoznania się z wpisem na moim blogu www.ireneuszpalac.blogspot.com, gdzie w swobodniejszej nieco formie odniosłem się do wypowiedzi pana Zbigniewa Szczygła.

Zastępca Prezydenta Świdnicy
Ireneusz Pałac

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 9-10-2010 20:54
to co jutro spodziewamy sie pisma od ktoregos ze starostow badz kogos z PO
~d 9-10-2010 21:14
w drugim akapicie została zjedzona literka 'j' przy wyrazie 'Sejmiku', pozdrawiam
Redakcja 9-10-2010 21:17
Dziękujemy "d".
~świdnicki 10-10-2010 0:37
prezydent wyzywający świdniczan: Ireneusz Pałac, wiceprezydent Świdnicy wyzywał ludzi od tumanów Wiceprezydent Świdnicy Ireneusz Pałac (50 l.) naraził się lokalnym działkowcom. Kiedy ci nie zgodzili się na nowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta, bojąc się o utratę własnych ogródków, wściekły Pałac zapytał: \"Jak wytłumaczyć tumanom?\". Pytanie to usłyszeli zgromadzeni na sesji radni i zaczęła się awantura… Komentarze: odpowiedz mazur Czerwiec 24, 2010, 11:42 No właśnie-jak wytłumaczyć tumanom, że my chcemy zarobić i chrzanimy ich ogródki. Tak to miało wyglądać? Ludzie, po co wam cwaniak przy władzy? Lepiej wywieźcie go z urzędu na ... odpowiedz wieslola1 Czerwiec 24, 2010, 09:09 Durniom władza zawsze uderza do głowy. wyborcy powinni zapamiętać ,że Pac{an} wart pałaca i rozliczyć durnia{każdego zdemoralizowanego przedstawiciela władzy samorządowej}przy ... z portalu internetowego
Świdniczanka 10-10-2010 10:18
Szaro to widzę.
~ 10-10-2010 13:03
a dzieci dojeżdżające do szkoły autobusami MPK wedlug Pana Ireneusza Pałaca to ,,Hałstra" też padło z mównicy w czasie sesji Rady Miasta.
~kryspin 30-10-2010 16:53
Rodowita Świdniczanka 50 letnia kobieta z dzieckiem od 7 lat tuła się po Polsce.Wstawiła się za tą kobitą komisja d/s społecznych oraz inne instytucje.Gdy zapytałem,jak teraz widzi sprawę tej kobiety,Pan prezydent Pałac mi odpowiedział"oni mogą mnie tylko prosić", czy to nie jest arogancja i buta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group