Czytających: 1686

REGION: IV liga piłkarska: Żarów wygrał niespodziewanie w Strzegomiu

Wtorek, 29 marca 2016, 18:23
Kibice AKS–u Strzegom nie takiego otwarcie stadionu oczekiwali. Ich pupile zostali ograni przez Zjednoczonych Żarów aż 4–1.

Po ponad 1,5 rocznej przerwie AKS mógł wreszcie zaprezentować się własnym kibicom na własnym stadionie. Do przerwy kibice nie zobaczyli żadnego gola, a oba zespoły przywiązywały sporą uwagę do gry defensywnej. Nie brakowało walki, ale sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele. W drugiej części oglądaliśmy lepszy mecz. Najpierw piłka po strzale Alwina obiła poprzeczkę. Tymczasem Zjednoczeni schowani za podwójną gardą skutecznie zaatakowali w 51. minucie, kiedy to do siatki trafił Kołodziej. AKS jednak dość szybko, bo w 63. minucie, za sprawą Rogaczewskiego doprowadził do wyrównania. Zjednoczeni szybko odpowiedzieli i w 66. minucie znów Kołodziej znalazł sposób na strzegomską defensywę. W 80. minucie po błędzie Bęsia i Kretkowskiego do bramki trafił Uszczyk, a w końcówce wynik meczu na 1-4 ustalił zabójczo skuteczny tego dnia Kołodziej.
- Nawet w najczarniejszych snach nie wyobrażałem sobie takiego rezultatu. Zagraliśmy bardzo słabo. Obrona dopuszczała się prostych błędów, formacje ofensywne nie stwarzały dużego zagrożenia pod bramką rywali. O ile do przerwy nasza gra wyglądała jeszcze nieźle, to w drugich 45 minutach wszystko się posypało. Niestety zawiedliśmy naszych fanów, którzy w tak dużej liczbie odwiedzili stadion w Strzegomiu. Musimy się szybko pozbierać i odzyskać zaufanie naszych kibiców – powiedział na gorąco strzegomski trener, Jarosław Krzyżanowski.

AKS Granit Strzegom S. A. – Zjednoczeni Żarów 1:4 (0:0)

AKS: Kretkowski – Durajczyk, Bęś, Borek, Sabat (Górowski), Gołąbek (Szymczyk), Krupnik (D. Krzyżanowski), Wasilewski (Demirow), Dobrowolski (Rogaczewski), Alwin, Kloc (Nitarski)

ZJEDNOCZENI - Marcin Hruszowiec, Przemysław Drąg, Patryk Chrapek, Adam Ciupiński, Mateusz Darowski, Mariusz Baziak (65' Tomasz Rudnik), Bartłomiej Czoch, Maciej Dubicki (77' Bartosz Bobrecki), Dawid Duda, Mateusz Kołodziej, Damian Uszczyk (86' Adam Łagiewka).