Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jak smakują żydowskie potrawy?

Niedziela, 15 maja 2011, 7:45
Aktualizacja: 18:44
Autor: GrA
Świdnica: Jak smakują żydowskie potrawy?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tego dowiedzieć się można było wczoraj w świdnickim zborze zielonoświątkowym. A oprócz degustacji potraw w ramach Dnia Izraela można było wysłuchać żydowskich piosenek oraz wykładów na temat kultury, religii i współczesnej historii Izraela.

Po raz pierwszy świdnicki zbór organizuje w Świdnicy Dni Izraela. Dom Rekolekcyjny przy ulicy Zamkowej zgromadził jednak wczoraj wielu chętnych, którzy chcieli z bliska przyjrzeć się żydowskiej kulturze. - To pierwszy Dzień Izraela w naszym zborze. Cieszę się, że przyszło tyle osób, którzy chcą poznawać kulturę Izraela - wyjaśnia pastor zboru zielonoświątkowego w Świdnicy Dariusz Suszek.

W ramach świdnickiego spotkania organizowanego przez grupy Szalom i Ehad wysłuchać można było wykładów na temat współczesnej historii Izraela oraz „Chrześcijanie a Izrael”. Nie zabrakło także żydowskiej muzyki oraz specjałów żydowskiej kuchni. - W naszym kraju jest dużo uprzedzeń antysemickich. Dziś jest czas, by podnieść oczy i ujrzeć Izrael - mówił pastor Dariusz Suszek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group