Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1228
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Jak żyć ekologicznie? I po co? Zastanawiali się mieszkańcy Goczałkowa

Czwartek, 15 marca 2012, 11:03
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Strzegom: Jak żyć ekologicznie? I po co? Zastanawiali się mieszkańcy Goczałkowa
Fot. Edyta Antoniewicz
Od podpowiedzi jak obniżyć rachunki za prąd i wodę, po ostrą wymianę zdań na temat praw rowerzystów– m.in. takie tematy poruszyli eksperci z dziedziny ochrony środowiska, podczas trzeciej debaty z cyklu „Moją rolą jest…” organizowanej, przez Stowarzyszenie „Rola” z Goczałkowa.

- Jesteśmy zaskoczeni. Nie sądziliśmy, że temat rowerzystów i ich praw na drodze okaże się „gorącym wulkanem” naszego spotkania z mieszkańcami – przyznali zgodnie prelegenci debaty, Piotr Zapotoczny, dziennikarz Gazety Wyborczej, specjalizujący się w tematyce ekologicznej oraz Paweł Antoniewicz, członek Fundacji Eko Rozwoju z Wrocławia, doradca w dziedzinie rozwoju obszarów wiejskich.

Eksperci z dziedziny ochrony środowiska byli gośćmi trzeciej debaty organizowanej, przez Stowarzyszenie „Rola” z Goczałkowa.

W trakcie spotkania mieszkańcy Goczałkowa zapoznali się ze sposobami na oszczędzanie energii i wody w codziennym życiu, poznali regulacje prawne w zakresie nowej polityki gospodarowania odpadami, realizowanej od 2012 roku, przez gminę, a także dowiedzieli się ile kosztuje i jak założyć przydomową oczyszczalnię ścieków.
Nie zabrakło również wiedzy na temat pomp ciepła, ekologicznych produktów i metod stosowanych w budownictwie, czy przestrzegania norm ochrony środowiska związanych z zapyleniem powietrza.

Mieszkańców Goczałkowa interesowała także tematyka farm wiatrowych, recyklingu odpadów oraz nowych przepisów dotyczących rowerzystów w kontekście zmian w prawie o ruchu drogowym.

- Jesteśmy zadowoleni, bo jak się okazuje ekologia wzbudza sporo emocji i takie debaty są potrzebne. Warto dbać o środowisko i podejmować nawet małe inicjatywy ekologiczne, bo przy zaangażowaniu nas wszystkich mogą one przynieść bardzo duże, wymierne skutki. – podkreślił Paweł Cycuła, Prezes Stowarzyszenia „Rola” z Goczałkowa.

Kolejna debata dofinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego, organizowana, przez działające od niespełna roku goczałkowskie stowarzyszenia, odbędzie się już za dwa lub trzy tygodnie w świetlicy wiejskiej w Goczałkowie.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Lokalnej Aktywności „ROLA” w Goczałkowie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group